TopVue Air - Lente kontakti (1 lente)

600 Lek
100% rekomandon
Në stock
Data e parashikuar e dorëzimit: e martë 18.6. zgjidh atributet...
Zgjidh parametrat për syrin e dytë
Shto 900 Lek
VIP OPTIC Falas
TIRANE - Korrier nga 200 Lek *
SHQIPERI - Korrier nga 250 Lek *
KOSOVE nga 500 Lek
* Sidebar: Free delivery for orders over 5 000 Lek

TopVue Air Lente Kontakti *************­************ .= TopVue Air janë gjenerata e fundit e avancuar e lenteve hidroxhel silikoni, këto lente kontakti janë shumë të depërtueshme dhe përmbajnë një përqindje të lartë uji. Dizajni dhe teknologjia e lenteve garanton komoditet të lartë dhe përdorim të shëndetshëm.

.= Përdorim i përditshëm =============­======== Lentet e kontaktit TopVue Air janë dizenjuar për përdorim të përditshëm deri në 30 ditë. Gjatë natës është e nevojshme të hiqen e të ruhen në kutitë e lenteve të kontaktit të mbushura me solucion.

.= Të testuara nga ju ================== Lentet TopVue Air janë testuar nga klientët tanë të përditshëm dhe 8 nga 10 klienë që kanë provuar këto lente kanë pasur rezultate pozitive. Të intervistuarit kanë vlerësuar përdorimin e lehtë pa probleme dhe pas 12 orësh përdorim, ju nuk do të keni irritim në sytë tuaj (kruajtje, lotim, fërkim, presion). Klientet gjithashtu vlerësojnë cmimin e TopVue Air, i cili është nga më të ultit në treg me materialin e hidroxhel silikonit.

.= Komode që nga fillimi =============­======== Lentet e kontaktit TopVue Air, janë të paketuara në flluska plastike. Solucionit i është shtuar sodium hyaluronate. Sodium hyaluronate është një nga substancat lubrifikuese më efektive,e mbi të gjitha ajo përshtatet me syrin e njeriut. Kjo substancë është tërësisht natyrale në organizmin e njeriut prandaj kjo nuk shkaton siklete ose komplikime të padëshirueshme. .= Përshkrueshmëri e lartë =============­========== Teknologjia inovative e lenteve me material hidroxhel silikoni i ofron TopVue Air përshkrueshmëri të lartë ku transportohet oksigjeni nga atmosfera në kornea të syrit, i cili procedon përmes kanaleve mikroskopike. Aftësia e transportimit të oksigjenit është 100 Dk / t tek TopVue Air. .= Hidratim suficent i lenteve të kontaktit =============­========================­=== Një tjetër parametër i rëndsishëm i lenteve të kontaktit është përdorimi i mjaftueshëm i përmbajtjes së ujit. Uji është një faktor shumë themelor në hidratimin e lenteve. TopVue Air përmban 45% ujë në përbërje. Falë përmbajtjes së ujit ato qendrojnë të lagështa gjatë gjithë ditës. Kjo bën të mundur reduktimin e depozitave në sipërfaqje të lenteve dhe eleminojnë rriskun e infeksionit. Gjithashtu mund të porositni edhe kutinë me 6 lente.

Të dhënat - TopVue Air - Lente kontakti (1 lente)

Prodhuesit: TopVue
BC: 8.60
DIA: 14.20
Paketimi : 1 lente
Përshkueshmëria e oksigjenit: 100 Dk/t
Skadenca: 24 muaj dhe më shumë
Mbas sa ditësh ndërrohen?: 30 ditë
Përmbajtja e ujit: 45%
Dioptri: nga -12.00 tek +8.00
Materiali i Lenteve: Innofilcon A
A mund të fle me këto lente natën?: Jo
Filtër UV: Jo
Emri i Produktit: TopVue Air
Përmban Sodium hyaluronate: Po
Filter: Item is medical device: Po

Komente (24)

Ke pyetje?
Anonymous

Do te doja ti blija keto lentet me ngjyre te zeze 3-mujore, por qe nuk i dua me numer. Jane me parametra ? Jetoj ne Tirane dhe do te doja te dija si funksionon transporti ?

Përgjigje info@lentekontakti.al

Pershendetje! Lentet tremujore me ngjyre te zeze kushtojne 2950 leke. Per te bere porosi mund te na kontaktoni ne numrin +355692504859 ose te vini ne dyqanin tone. Vipoptic ndodhet te rruga Sulejman Delvina, prane stadiumit Dinamo, perballe me veneto bank dhe proper pizza. Faleminderit!

Anonymous

Sa kushton nje lente me ngjyre te zeze me perdorim 3 mujor?

Përgjigje info@lentekontakti.al

Nje cift lentesh tremujore me ngjyre te zeze kushtojne 2950 leke.

Anonymous

Pershendetje ! Jam e e interesuar per nje pale lente pa numer 1 mujore me ngjyre te zeze. Do te doja ti blija tani por ti perdorja me vone. Ka ndonje problem apo kane nje skadence ? kur them me vone e kam fjalen pas 6 muajsh.

Përgjigje info@lentekontakti.al

Pershendetje! Lentet me ngjyre te zeze jane me perdorim tremujor. Per afatin e skadences nuk eshte problem, mjafton te perdoren tre muaj nga momenti i hapjes. Per me shume informacion mund te na kontaktoni ne numrin +355692504859. Faleminderit!

Anita Zukaj

Pershendetje jam nga Kosova sapo bera porosinë,a e sjellni porosinë në çdo qytet,pasi vij nga një qytet i vogël?

Përgjigje Ina B

Pershendetje Anita, po dorezojme ne te gjithe territorin e Kosoves/Maqedonise edhe Shqiperise. Porosia ju mberrin per 3-5 dite. Per cdo info ke nevoje mund te na kontaktosh edhe permes Viber ose WApp. flm Ina

anonim

Ku ti vendosim pasi i heqim nga syte?

Përgjigje Ina B.

Lentet nese jane nje ditore pasi hiqen nga syte hidhen poshte. Nese jane per perdorim 1 mujor vendosen ne kutite mbajtese te tyre duke i shtuar dhe solucionin pastrues dhe lihen aty gjate nates ne menyre qe te pastrohen.

Anonim

nuk ka lente pa numer?

Përgjigje Ina B.

Pershendetje, po kemi lente pa numer te cilat jane me ngjyre. Jane per 1 dite perdorim/ 1 muaj dhe 3 muaj perdorim. Per me shume info ju lutem na kontaktoni ne nr tone te telefonit 069 25 04 859. Faleminderit

klea

Pershendetje doja te dija eshte. vetem nje lente apo per te dy syte

Përgjigje Ina B.

Pershendetje, eshte nje lente per njerin sy per nje muaj perdorim dhe kushton 550 leke te reja.

stela

me falni sa kushton ne leke te vjetra lentet edhe transporti gjithsej deri ne shkoder?

Përgjigje Ina B.

Pershendetje, nje cift lentesh nje mujore per te dy syte kushton 11 mije leke te vjetra. Transporti per ne Shkoder kushton 1 mije e 900 leke te vjetra dhe porosia vjen brenda 24 oreve. Per cfare numri interesoheni?

Gent Mema

une i kam te dy syte cilindrik. A ka lente per kete lloj numrash?

Përgjigje Ina B.

Pershendetje,po kemi lente per numer cilindrik. nese keni mundesi ju lutem na kontaktoni tek numri jone ne whatsapp ose viber dhe na dergoni receten me dioptrite tuaja. Faleminderit

saimira

Me falni sa kushton ne leke te vjetra ?

Frida

Pershendetje, Nese une blej lentet Top Vue Air, do me duhet te blej edhe solucion patjeter? Faleminderit

Anxhi

Me duhen si keto per 3 muaj sa duhet t mar? Sa vete totali?

Përgjigje Ina B.

Pershendetje! Per 3 muaj perdorim mund te merrni paketen me 3 pale lente e cila kushton 3000 leke te reja. Cfare numrash keni? Per te kryer porosine mund te na kontaktoni tek numri jone i telefonit 0692504859. Flm

Ilirjan

Super lente me super cmim

Përgjigje Ina B.

Faleminderit per komentet pozitive :)

Laura

Pershendetje kjo paket permban 1 çift lentesh (pra per te dy syt ) apo vetem 1 lente(per 1 sy)???

Përgjigje info@lentekontakti.al

Pershendetje, kjo pakete eshte per vetem 1 (nje) lente. Cifti do te kushtonte 1.100 leke.

Ina

Arben

Jane shume me cilsore se Soflens. Me te vertet Top...

Përgjigje Ina B.

Shume faleminderit Arben per vleresimin tuaj :)

Erisa

A i sillni ne Korce ?

Përgjigje Ina B.

Pershendetje Erisa!

Cfare dioptrie i perdorni lentet ose syzet optike? Ne dergojme porosi ne te gjithe qytete e shqiperise, transporti kushton 300 leke. Per me shume informacion ose nese deshironi te kryeni porosi mund te na kontaktoni tek numri jone i telefonit 069 25 04 859. Ina.

Anisa

Lente shum te mira. I keshilloj.

Përgjigje Ina B.

Pershendetje! Faleminderit qe zgjodhet produktet tona :)

Erblina Sejdiu

a permban kjo edhe ujin per lente apo vetem lentet ?

Përgjigje Ina B.

Pershendetje Erblina, kjo oferte permban vetem lentet. Ajo eshte per 1 cope lente nje-mujore. Ina

Agron

Kompani shume e shpejte!!! Lentet goxha komode.

Përgjigje Ina B.

Shume faleminderit per komentet pozitive :) Shpresojme qe gjithmone te ngeleni te kenaqur nga sherbimi jone :))

Armelinda

Lente shume te rehatshme. Faleminderit per sygjerimin & sherbimin e shpejte.

Përgjigje Ina B.

Ju falenderojme per besimin tuaj qe treguat ndaj nesh dhe na zgjodhet :)

Lena

Pershendetje,aka mundsi me dit a ka lente pa dioptri dhe nje pale sa kushton?

Përgjigje Ina B.

Pershendetje! Po, ka lente pa dioptri me ngjyre:) Nje cift lentesh mujore e markes topvue kushton 1900 leke te reja ose 13.6 euro dhe nje cift lentesh mujore te markes freshlook kushton 2700 leke te reja ose 19.3 euro. Per cfare ngjyre jeni e interesuar? Flm, Ina

Tani

Te perkryer!!! Sherbimi dhe produkti i perkryer. Faleminderit

Përgjigje Ina B.

Faleminderit Tani! Uroj te ngeleni gjithmone i kenaqur nga sherbimi yne :)

Bela

Deri cfare nr keni? Keni per dioptri - 8?

Përgjigje Ina B.

Pershendetje Bela! Kemi lente me dioptri -12.00 te markes TopVue Air dhe numrin -8 e kemi ne gjendje. Nese jeni e interesuar mund te porosisni online ne faqen tone www.lentekontakti.al. Flm :)

Mario

Un kam 2 numra te ndryshem, -2.75 & -3.00 si porositen?

Përgjigje Enxhi L.

Pershendetje, ju mund te porosisni me numra te ndryshem dhe te merrni vetem nje pale nqs deshironi. Ne i ndajme lentet per te plotesuar kerkesat tuaja. Flm