TopVue Air for Astigmatism (3 lente)

2 900 Lek
100% rekomandon
Në stock

Cmimi per Kosove & Maqedoni 21 €uro

Data e parashikuar e dorëzimit: e mërkurë 22.5. zgjidh atributet...
Zgjidh parametrat për syrin e dytë
Shto 900 Lek
VIP OPTIC Falas
TIRANE - Korrier nga 200 Lek *
SHQIPERI - Korrier nga 250 Lek *
KOSOVE nga 500 Lek
* Sidebar: Free delivery for orders over 5 000 Lek
2 900 Lek

Lente Kontakti TopVue Air for Astigmatism

TopVue Air për Astigmatizëm është një nga lentet e kontaktit torike korigjuese për astigmatizmin, të cilat janë të përbëra nga materiali inovativ i gjeneratës së tretë të hidroxhel silikonit. TopVue Air për Astigmatizëm është e karakterizuar nga përshkueshmëria ekstreme e oksigjenit dhe ruajtja e sasive të larta të ujit. Dizajni i Lenteve TopVue Air për Astigmatizëm përdor një teknologji inovative që siguron një pozicion të qendrueshëm të lenteve në sy gjatë gjithë kohës së vendosjes.

Zgjedhja e duhur për pacientët me astigmatizëm

Astigmatizmi shkaktohet nga forma e parregullt e kornesë, e cila është e harkuar tek pacienti sipas një këndi të orientuar. Për të arritur korrigjimin e duhur të astigmatizmit tek syri, bëhet përcaktimi i shkallës së cilindrit dhe boshtit, për të pozicionuar sic duhet lentet në sy. Tek lentet e kontaktit TopVue Air për Astigmatizëm pozicioni korrekt tek sytë sigurohet nga boshti cilindrit, ndërsa këndi bën vendosjen e lentes saktësisht në korne duke korrigjuar cilësinë e vizionit.

Përdorim i përditshëm

Lentet e kontaktit TopVue Air për Astigmatizëm kanë në përbërjen e tyre agjentin sodium hyaluronate, i cili nuk e lejon dehidratimin dhe ofron komoditet gjatë përdorimit.
Sodium hyaluronate është një nga substancat më të efektshme lubrifikuese dhe përparësia e saj është përputhshmëria absolute me mjedisin fiziologjik të syrit – kështu ju ndiheni komod dhe nuk ka komplikime negative. Sodium hyaluronate është një substancë që gjendet në trupin e njeriut në disa lëngje trupore.

Përshkueshmëria & Hidratimi

Teknologjia e Avancuar që përdoret te lentet hidroxhel silikoni TopVue Air për Astigmatizëm siguron përshkueshmëri të lartë të oksigjenit . Transporti i oksigjenit atmosferik në korne kalon përmes kanaleve mikroskopike. Aftësia për të transportuar oksigjen (transmetueshmëria) në TopVue Air për Astigmatizëm është 100 Dk/t.
Një faktor i rëndësishëm për përdorimin e shëndetshëm të lenteve të kontaktit është edhe përmbajtja e ujit. TopVue Air për Astigmatizëm kanë 45% ujë në përbërjen e saj. Falë kësaj përqindje sytë hidratohen gjatë gjithë ditës. Sasia e ujit tek TopVue Air për Astigmatizëm gjithashtu redukton akumulimin e depozitave në sipërfaqe të lenteve, duke eliminuar rrezikun e infeksionit bakterial.

Të dhënat - TopVue Air for Astigmatism (3 lente)

Prodhuesit: TopVue
BC: 8.60
DIA: 14.20
Paketimi : 3 lente
Përshkueshmëria e oksigjenit: 100 Dk/t
Skadenca: 24 muaj dhe më shumë
Mbas sa ditësh ndërrohen?: 30 ditë
Përmbajtja e ujit: 45%
cilinder: nga -0.75 tek -2.25
Dioptri: nga -12.00 tek +6.00
Materiali i Lenteve: Innofilcon A
A mund të fle me këto lente natën?: Jo
Filtër UV: Jo
Emri i Produktit: TopVue Air for Astigmatism
Përmban Sodium hyaluronate: Po
Filter: Item is medical device: Po

Komente (4)

Ke pyetje?
Anisa Domi

Kam mbetur shume e kenaqur nga sherbimi, mbi te gjitha nga cilesia. Jam interesuar ne shume vende per cmimet e lenteve, sidomos ketyre cilindrike, por keni me te vertete cmimet me konkuruese. Ne fillim isha ne dyshim, sepse si cdo blerje online, nuk dihet sesi gjendemi, por qe heren e pare qe provova cilesine e lenteve, besoj qe do te vazhdoj per nje kohe te gjate te jem kliente e sherbimit tuaj korrekt dhe cilesor. Faleminderit.

Përgjigje info@lentekontakti.al

Na vjen mire qe jeni e kenaqur me produktet dhe sherbimin tone. Faleminderit qe na zgjidhni ne!

Shpresa

Pershendetje, doja te ju pyesja per axisin qe une e kam 12 por ketu eshte vetem 10, dhe per cilinderin -2.75 qe nuk i kishi, Cfare me rekomandoni te bej , pasiqe doja ti porositja. Faleminderit .

Granit

A me rekomandoni te i porosis keto lente pasi qe ne pershkrimin e mjekut, syri i majte eshte cilinder: -0.50, mirepo ketu nuk mund te porosis. A eshte i dallim i madh nese i porosis -0.75 ne vend te -0.50. Faleminderit.

Përgjigje Ina B.

Pershendetje Granit, cilindri -0.50 eshte shume i vogel (gati i paperfillshem), prandaj, mund te perdorni edhe lente te thjeshta (pa cilinder). E njejta marke ka edhe lente te thjeshta te cilat mund tju pershtaten shume mire. Nese te duhen me shume info na kontakto tek +355692504859 (Viber ose WhatsApp). faleminderit Ina.

Alban

I provova dhe ishin shume te mira.

Përgjigje Ina B.

Shpresoj te ngeleni gjithmone te kenqur nga sherbimi jone :)