TopVue Air (6 lente)

3 000 Lek
100% rekomandon
Në stock

Çmimi për Kosovë & Maqedoni 21.50 €uro =============­=======================

Data e parashikuar e dorëzimit: e martë 18.6. zgjidh atributet...
Zgjidh parametrat për syrin e dytë
Shto 900 Lek 700 Lek
VIP OPTIC Falas
TIRANE - Korrier nga 200 Lek *
SHQIPERI - Korrier nga 250 Lek *
KOSOVE nga 500 Lek
* Sidebar: Free delivery for orders over 5 000 Lek
3 000 Lek

Paketë në OFERTE

TopVue Air Lente Kontakti *************­************ TopVue Air janë gjenerata e fundit e avancuar e lenteve me hidroxhel silikoni. Këto lente janë lente shumë të depërtueshme dhe përmbajnë një përqindje të lartë uji. Dizajni dhe teknologjia e lenteve garantojnë komoditet të lartë dhe përdorim të shëndetshëm.

Përdorim i përditshëm =============­======== Lentet e kontaktit TopVue Air janë dizenjuar për përdorim të përditshëm deri në 30 ditë. Gjatë natës është e nevojshme të hiqen e të mbahen në kutitë e lenteve të kontaktit të mbushura me solucionin përkatës.

Të testuara nga ju ================== TopVue Air janë testuar nga klientët tanë të përditshëm. Të intervistuarit kanë vlerësuar përdorimin pa probleme dhe pas 12 orësh përdorim, ju nuk do të keni irritim në sytëtuaj (kruajtje, lotim, fërkim, presion). Klientët gjithashtu vlerësojnë cmimin e TopVue Air i cili është nga më të ultit në treg me materialin e hidroxhel silikonit.

Komode që nga fillimi =============­======== TopVue Air lente kontakti, janë paketuar në flluska plastike. Solucionit i është shtuar sodium hyaluronate. Sodium hyaluronate është një nga substancat lubrifikuese më efektive e mbi të gjitha i përshtatshëm me syrin e njeriut. Kjo substancë është tërësisht natyrale prandaj nuk shkaton shqetësime ose komplikime të padëshirueshme (sic mund të ndodhi me solucionet e tjera). Përshkueshmëri e lartë =============­========== Teknologjia inovative e lenteve me material hidroxhel silikoni i ofron TopVue Air përshkrueshmëri të lartë ku transportohet oksigjeni nga atmosfera në kornea te syrit. Aftësia e transportimit të oksigjenit është 100 Dk/t tek TopVue Air. Hidratim i mjaftueshëm i lenteve të kontaktit

Një tjetër parametër i rëndsishëm i lenteve të kontaktit

është përmbajtja e ujit. Uji është një faktor themelor në hidratimin e lenteve. TopVue Air përmban 45% ujë në përbërje. Falë përmbajtjes së ujit ato qendrojnë të lagështa gjatë gjithë ditës. Kjo bën të mundur reduktimin e depozitave në sipërfaqje të lenteve dhe eleminimin e riskut të infeksionit.

Dërgojmë thjerrëza në të gjithë Kosovën

Të dhënat - TopVue Air (6 lente)

Prodhuesit: TopVue
BC: 8.60
DIA: 14.20
Paketimi : 6 lente
Përshkueshmëria e oksigjenit: 100 Dk/t
Skadenca: 24 muaj dhe më shumë
Mbas sa ditësh ndërrohen?: 30 ditë
Përmbajtja e ujit: 45%
Dioptri: nga -12.00 tek +8.00
Materiali i Lenteve: Innofilcon A
A mund të fle me këto lente natën?: Jo
Filtër UV: Jo
Emri i Produktit: TopVue Air
Përmban Sodium hyaluronate: Po
Filter: Item is medical device: Po

Komente (15)

Ke pyetje?
Redi

Per Tirane sa kushton transporti?

Përgjigje info@lentekontakti.al

Pershendetje, transporti ne Tirane kushton 150 Lek. Faleminderit.

Anonymous

A osht cmimi fiks 21,50 per ne kosove apo shtohet cmimi i transportit

Përgjigje info@lentekontakti.al

Pershendetje, cmimii i thjerrezave eshte 21.5 euro. Transporti kushton 5 euro dhe porosia vjen per 3-4 dite. Faleminderit

Edison

Shume i kenaqur, Ju falenderoj qe ma sygjeruat si marke lentesh

Oltjon

pakon e mora, gjithcka perfekte. jeni me te miret

Arta

Përshëndetje qfarë çmimi kanë lentet cilindrike?

Përgjigje Ina B.

Pershendetje, keto jane lente sferike per numer te thjeshte. Lentet per astigmatizem (cilindrike) kane cmime te ndryshme ne varesi te markes se tyre. Per me shume informacion ju lutem na kontaktoni tek numri jone i telefonit ne viber ose whatsapp +355 69 25 04 859. Faleminderit

melisa

pershendetje un perdor syze me nr -2 desha te di nqs perdor lentet e kontaktit a ndryshon nr per lentet qe porosis ? Po gelone solucion 360 ml sa koh mund te zgjase nqs vendos te perdor lentet mujore ? Faleminderit

Përgjigje Ina B.

Pershendetje Melisa! Faleminderit qe na kontaktuat. Mund te perdorni lente me te njejtin numer si te syzeve ose mund te merrni lentet me numrin -1.75. Solucioni gelone 360 ml perdoret per 3 muaj. Per me shume informacion te lutem na telefononi tek numri jone i telefonit 069 25 04 859. Faleminderit

Egzon Hasi

Deshta Met Pyt transporti per kosov a osht gratis , a sa kushton?

Përgjigje Ina B.

Transporti per ne kosove kushton 5 euro.

Egzoni

Po nuk ka lidhje dioptria sa e kom se per te gjitha firmat ka opcione per dioptri mirepo un deshta ta di se cilat jan me te preferueshme qe ti marr pasi un i dua vetem per Aktivitete fizike sepse gjat ditve te perditshme un mbaj Syze nonstop

Përgjigje Ina B.

Per te kryer aktivitete sportive ju sygjerojme te perdorni lentet ditore TopVue Daily https://www.lentekontakti.al/…ily-30-lente.

Egzon Dervishaj

Cila firm ( 6 Lente ) më konvenon më shumë për mua që mbaj Syze në ditët e përditshme mirëpo Lentet më nevoiten vetëm për Aktivitete Fizike .

Përgjigje Ina B.

Pershendetje Egzon! Cfare dioptrish keni ju lutem?

Alketa Lugaj

Bashke me cilesine, çmimet me te mira ne treg, shpejtesine e sherbimit vleresoj edhe korrektesen dhe komunikimin shume te mire tuajin.

Përgjigje Ina B.

Shume faleminderit per besimin tuaj Alketa :)

Lorena

the best!!! shum faleminderit per keshillen

Përgjigje Ina B.

Ju falenderojme juve Lorena qe zgjodhet lentekontakti.al!

Alban

Korrekt, te sjellshem & profesional. Faleminderit

Përgjigje Ina B.

Faleminderit ju qe besuat tek sherbimi dhe produktet tona :)

Rajmonda

Lentet ishin shume te rehatshme, faleminderit.

Përgjigje Ina B.

Na behet shume qefi qe jeni ndjere rehat me lentet e blera tek ne :) Shume faleminderit per komentin pozitiv tuaj :)

Fitore

Supeeeer

Përgjigje Ina B.

Shume faleminderit per komentet pozitive :))

Alba

Shume here me te mira se soflensi. Urime per sherbimin dhe websitin. Alba

Përgjigje Ina B.

Shume faleminderit per komentet pozitive Alba :) Shpresoj qe gjithmone te ngeleni e kenaqur nga sherbimi jone!