SofLens 59 (6 lente)

2 500 Lek
98% rekomandon
Në stock
Data e parashikuar e dorëzimit: e mërkurë 19.6. zgjidh atributet...
Zgjidh parametrat për syrin e dytë
Shto 900 Lek 700 Lek
VIP OPTIC Falas
TIRANE - Korrier nga 200 Lek *
SHQIPERI - Korrier nga 250 Lek *
KOSOVE nga 500 Lek
* Sidebar: Free delivery for orders over 5 000 Lek
2 500 Lek

Paketë në OFERTE

Lente Kontakti SofLens 59

Lentet e kontaktit mujore SofLens 59 të prodhuara nga Bausch and Lomb janë një version inovativ i lenteve me hidroxhel duke ofruar komoditet në përdorimin e përditshëm.

Rezistente ndaj depositave të sedimenteve

Materiali Hilafilcon B i lenteve hidroxhel lejon mbajtjen e sasive të ujit, kështu që lentet kanë lagështinë e mjaftueshme dhe janë rezistente ndaj formimit të sedimenteve.

Përdorim i lehtë

SofLens 59 janë lente që krahas cmimit të tyre ofrojnë edhe konstruktin solid që e bën përdorimin e tyre më të lehtë.

Dërgojmë thjerrëza në të gjithë Kosovën

Të dhënat - SofLens 59 (6 lente)

Prodhuesit: Bausch and Lomb
BC: 8.60
DIA: 14.20
Paketimi : 6 lente
Skadenca: 12 muaj dhe më shumë
Përshkueshmëria e oksigjenit: 22 Dk/t
Mbas sa ditësh ndërrohen?: 30 ditë
Përmbajtja e ujit: 59%
Dioptri: nga -9.00 tek +6.00
Materiali i Lenteve: Hilafilcon B
A mund të fle me këto lente natën?: Jo
Filtër UV: Jo
Emri i Produktit: SofLens 59
Filter: Item is medical device: Po

Zgjedhje e zgjuar

TopVue Plus (6 lente)

Në stock
  • Filtër UV
  • Përmbajtje e lartë uji
  • Skajet (bordet) e hollë
Cmimi: 2 250 Lek

Komente (18)

Ke pyetje?
salih

pershendetje un kam dioptrin per syrin e majt -0.75 kurse per te djathtin -1 sa kushtojn dhe si duhet mi perdor se nuk kam pas asniher lente por vetem syza kam qe nga pranvera por po me bezdisin se punoj shofer e pluhuri pom mundon

Mentor

Gjithcka ne rregull. Faleminderit shume. Mentori

Përgjigje Ina B.

Faleminderit ju Mentor qe zgjodhet produktet tona :)

Valentina

Mfalni edhe ni pytje deshta nese ka mundsi mem ndihmu , un mbaj syze dioptrike kom perdor edhe lente disa muaj tash po du prap me i perdor deshta me dit a duhet me qenë dioptri tnjejt sikur syzet apo ndryshe? Faleminderit

Përgjigje Ina B.

Thjerrezat mund ti marresh me numrin e syzeve optike, ose mund ti marresh me numer 0.25 me te vogel pasi lentet jane ne kontakt te drejtperdrejt me syrin. Per me shume informacion mund te na kontaktoni tek numri jone i telefonit +355 69 25 04 859.

Valentina

Pershendetje a mundeni mem tregu sa koh bon me qendru tqelura thjerrzat tperdorura disa her ama tash i kom veq ne kuti po mduhen prap me i perdor dhe dashta me dit a bon apo ma mir me qel te reja ? Faleminderit ,edhe shkruni çmimet edhe ne Euro ju lutem se kto me lek nuk po i kuptoj !

Përgjigje Ina B.

Pershendetje Valentina! Nese thjerrezat i keni per perdorim 1 mujor dhe i hapni dhe i perdorni disa here dhe me pas i vendosni ne kuti ne menyre qe ti perdorni pas disa kohesh, nese e kalojne afatin 1 muaj nuk duhen perdorur me. Edhe pse ju nuk i perdorni per 1 muaj ato quhen te perdorura. Eshte me e shendetshme qe mos ti perdorni.

Me tregoni se cilat lente ju interesojne dhe jua themi cmimin ne euro :)

Kesida

Faleminderit, cdo gje sic e deshiroja.

Përgjigje Ina B.

Faleminderit ty Kesida :) Urojme qe gjithmone te ngeleni e kenaqur nga sherbimi i ofruar nga kompania jone :)

Adi

Perfekt janë. Sidomos per syrin e thate

Përgjigje Ina B.

Shume Faleminderit Adi per komentin pozitiv :))

Leda

I bie qe te zgjasin 3 muaj apo jo?

Përgjigje Ina B.

Pershendetje!

Kutia ka 6 lente mujore te se njejtit numer ose 3 cifte lentesh dhe nese keni numer te njejte per te dy syte zgjasin per 3 muaj, nese keni numra te ndryshem ju nevojiten dy kuti dhe ju zgjasin per 6 muaj. Per me shume informacion mund te na telefononi tek numri jone i telefonit 0692504859. Faleminderit

Katerina

jeni me te miret, faleminderit.

Përgjigje Ina B.

Katerina shume faleminderit per vleresimin tuaj :) Shpresojme qe gjithmone te jemi me te miret ndaj klienteve tane :)

Katerina

jeni me te miret, faleminderit.

Erla

Ofertë shumë interesante. 5 yje për Inën :)

Përgjigje Ina B.

Shume faleminderit per vleresimin :)) Lente kontakti ofron cmimet dhe ofertat me te mira per klientet e saj :)

Denisa

Lentet i mora shume shpejt. Cmimi i arsyeshem, kompani shume prestigjoze, good experience

Përgjigje Ina B.

Faleminderit Denisa qe na zgjodhet :) Shpresoj te ngeleni e kenaqur nga ne dhe tju kemi klienten tone te perhershme :)

Euglena

E morra kutine e lenteve, cdo gje ok. Shume kompani korrekte. Flm

Përgjigje Ina B.

Pershendetje Euglena! Faleminderit qe na zgjodhet :)

Ela

Keni pike ne lushnje?

Përgjigje Enxhi. L

Pershendetje, ne operojme online. Ju beni porosine online, ne jua sjellim me korrier ne shtepine tuaj. Piken e kemi ne Tirane tek Komuna Parisit. Flm.

Eliona

Keni gjendje nje kuti -2.5 ? Nqs po mund te kaloj vete sot?

Përgjigje Ina B.

Pershendetje Eliona!

Po e kemi ne gjendje numrin -2.50. Zyra eshte e hapur deri ne oren 20:00. Kaloni kur te deshironi :)

Faleminderit

Asia

Finalmente un negozio online di lenti a contatto!!! Io ho comprato le SofLens 59 che devo dire uso da quando vivo a Tirana. Le ho pagate 2.250 lek per una scatola, cioè 750 lek un paia. Prima le compravo da un ottico in centro a 1.500 lek un paio... assurdo mi faceva pagare il doppio... Tutto molto semplice, ho ordinato le lenti online & il corriere me gli ha portato il giorno dopo. Pagamento al corriere alla consegna (il corriere gentilissimo e salito fino al 6 piano ). Ah, mi hanno portato pure le custodie in omaggio, grazie. Sito consigliatissimo 5 stelle

Përgjigje Enxhi L.

Grazie Asia è il nostro dovere di soddisfare le vostre esigenze. Grazie :)

Blerina

Kompani shume serioze, ne darke i porosita lentet ne mengjes i mora. Shume korrekt. :)

Përgjigje Enxhi L.

Shume faleminderit Blerina. :)

Artur Kola

A keni ndonje pike ne tirane ku mund te vi ti mar vete?

Përgjigje Enxhi L.

Po Artur ne ndodhemi tek Komuna Parisit afer lulishtes, Tirane. Mund te vini kur te deshironi.

Sara Aliaj

Une bleva nje kuti soflens 59 qe ishte ne oferte. Cdo gje vajti shume mire, porosita online dhe korrieri ma solli te nesermen ne shtepi. Shume mire qe pagesen mund tja besh korrierit dhe nuk ke nevoje per karte krediti. Flm per kutine me derguat dhurate. Ps: javes tjeter do porosis solucion sepse po me mbaron, shpresoj Renu te jete akoma ne oferte???

Përgjigje info@lentekontakti.al

Pershendetje Sara, ne do jemi gjithmone ne dispozicion per ju, per tju ofruar sherbimin qe meritoni. Po Renu vazhdon te jete ne oferte. Flm Enxhi L.