PureVision Toric (6 lente)

7 900 Lek
97% rekomandon
Transport FALAS për këtë produkt
Në stock
Ky produkt nuk prodhohet më, aktualisht po shitet vetëm stocku I mbetur. Vendos dioptritë e tua për të kontrolluar nëse ka gjëndje në stock.

Çmimi për Kosovë & Maqedoni 56.50 €uro

Data e parashikuar e dorëzimit: 1 pcs. e premte 31.3. zgjidh atributet...
Shto 900 Lek
Shto një solucion pastrues:
Shto një solucion pastrues:
Gelone solucion 360 ml
900 Lek
7 900 Lek
Transport FALAS për këtë produkt

Lente Kontakti PureVision Toric

Lentet e kontaktit PureVision Toric janë një alternativë e re e lenteve të kontaktit sferike më të njohura PureVision. Lentet PureVision Toric janë një zgjedhje shumë e mirë për përdoruesit me nivele të larta të astigmatizmit. Ato garantojnë komoditet dhe vizion të qartë.

Teknologjia AerGel

PureVision karakterizohen nga një nivel lagështie të lartë dhe përshkueshmëri të lartë oksigjeni. Në këto lente janë kombinuar materiali Batafilcon A dhe teknologjia AerGel, për përdorim afatgjatë dhe efikas të lenteve. Megjithatë, përdorimi i lenteve të kontaktit PureVision me orë të zgjatura duhen përdorur vetëm pas konsultës me okulistin në bazë ë kërkesave individuale të klientëve .

PureVision Toric mund të përdoren në mënyrë klasike, të vendosen në mëngjes, të hiqen në darkë, të lihen në solucion gjatë gjith natës.

Të dhënat - PureVision Toric (6 lente)

Prodhuesit: Bausch and Lomb
BC: 8.70
DIA: 14.00
Paketimi : 6 lente
Përshkueshmëria e oksigjenit: 112 Dk/t
Skadenca: 12 muaj dhe më shumë
Mbas sa ditësh ndërrohen?: 30 ditë
Përmbajtja e ujit: 36%
Materiali i Lenteve: Balafilcon A
cilinder: nga -0.75 tek -2.25
Dioptri: nga -9.00 tek +6.00
Filtër UV: Jo
Emri i Produktit: PureVision Toric
A mund të fle me këto lente natën?: Po
Filter: Item is medical device: Po
Zgjedhje e zgjuar
Favorite

TopVue Air for Astigmatism (3 lente)

Në stock
    Lentet e kontaktit torike TopVue Air for Astigmatism karakterizohen nga pëshkueshmëria e lartë e oksigjenit duke ruajtur dhe përmbajtjen e ujit.
Cmimi: 5 200 Lek
Zgjedhje e zgjuar

Komente (1)

Ke pyetje?
gimi

a e damton lentja dit e nat cornean

Përgjigje Ina B.

Pershendetje! Lentet te cilat sygjerohen te mbahen edhe gjate nates nuk e demtojne cornean e syrit.Nese jeni te interesuar per te kryer porosi ju lutem mund te na kontaktoni tek numri jone i telefonit 069 25 04 859. Flm