Purevision 2 for Presbyopia (6 lente)

Transporti falas
attributesPrimary

1 pcs. e hënë 22.7.

Cleaner
blank
Cmim për copë
8 900 Lek
8 900 Lek
Purevision 2 for Presbyopia (6 lente) - Multifocal contact lenses
Votat e klienteve: 124

Lente Kontakti PureVision 2 for Presbyopia

Purevision 2 for Presbyopia lente të prodhuara nga Bausch and Lomb janë lente kontakti mujore për të korrigjuar miopinë. Ky defekt tek sytë është shenjë natyrale tek trupi i njeriut pas të 40-tave dhe shkaton dobësimin e shikimit në distanca të vogla.

Materiali

Lentet Purevision 2 for Presbyopia janë lente me material hidroxhel silikoni që i ofrojnë syrit oksigjenin e nevojshëm për kornean e syrit. Prodhuesit miratojnë jo vetëm përdorimin ditor (lente ditore -dizifektim) por edhe përdorimin afatgjatë (pa i hequr lentet nga sytë, ky përdorim bëhet me konsulten e okulistit).

Komode në përdorim

Dizajni special i Purevision 2 for Presbyopia lejon vizion të qartë në të gjitha distancat. Teknologjia ComfortMoist ofron komoditet që nga momenti i parë i aplikimit.

Të dhënat

Prodhuesit: Bausch and Lomb
BC: 8.60
DIA: 14.00
Paketimi : 6 lente
Përshkueshmëria e oksigjenit: 130 Dk/t
Mbas sa ditësh ndërrohen?: 30 ditë
Skadenca: 32 muaj dhe më shumë
Përmbajtja e ujit: 36%
Materiali i Lenteve 2: Balafilcon A
Dioptri: nga -10.00 tek +6.00
Add power: High (+1.75 - +2.50), Low (+0.75 - +1.50)
Filtër UV: Jo
A mund të fle me këto lente natën?: Po

TopVue Air Multifocal (6 lente)

TopVue Air Multifocal (6 lente)

Lentet e kontaktit prej silikon hidroxheli TopVue Air Multifocal karakterizohen nga përshkueshmëria e lartë e oksigjenit duke ruajtur dhe përmbajtjen e ujit.

Ju kurseni: 2 800 Lek
Cmimi: 6 100 Lek
Shko tek produkti

Ndaj eksperiencën tënde për këtë produkt


Purevision 2 for Presbyopia (6 lente)

Purevision 2 for Presbyopia (6 lente)

Purevision 2 for Presbyopia (6 lente)

8 900 Lek

Disponibël > 1000 copë