Proclear Compatibles Sphere (6 lente)

4 000 Lek 3 300 Lek
91% rekomandon
Në stock
Data e parashikuar e dorëzimit: e martë 18.6. zgjidh atributet...
Zgjidh parametrat për syrin e dytë
Shto 900 Lek
VIP OPTIC Falas
TIRANE - Korrier nga 200 Lek *
SHQIPERI - Korrier nga 250 Lek *
KOSOVE nga 500 Lek
* Sidebar: Free delivery for orders over 5 000 Lek
4 000 Lek 3 300 Lek
Shto në shportë Çmimi më i mirë për 30 ditët e fundit: 3 300 Lek

Lentet e Kontaktit ** Proclear Compatibles Sphere** *************­************************­***** Hidratimi & Përshkueshmëria e oksigjenit =============­========================­==== Proclear Compatibles Sphere janë lente mujore të prodhura nga Cooper Vision. Falë kompozimit të materialit të tyre (38% polimer Omafilcon A dhe 62% ujë) dhe hollësisë së tyre në qendër, lentet e kontaktit Proclear Compatibles Sphere kanë përshkueshmëri të lartë të oksigjenit dhe i mbajnë sytë tuaj të hidratuar. Të pakrahasueshme ================== Lentet e kontaktit Proclear Compatibles Sphere përmbajnë një imitim sintetik të Phosphorylcholine, një substancë e gjetur në trupin e njeriut e cila është përgjegjëse për balancën e ujit. Lentet e kontaktit Proclear Compatibles Sphere karakterizohen nga një rezitence e lartë e dehidratimit. Lentet mbeten të lagështa gjatë gjithë ditës. Phosphorylcholine i ofron lenteve Proclear Compatibles Sphere një siguri që i bën të pakrahsueshme me lentet e tjera. Lentet, si një trup i huaj, janë shumë mirë të përshtatshme. Phosphorylcholine ofron një shtresë mbrojtëse në sipërfaqe të lenteve e cila nuk lejon formimin e depositave të proteinave a lipideve, të cilat shkatojnë siklete dhe nuk lejojnë përshkueshmërinë e oksigjenit. Proclear Compatibles Sphere janë lente kontakti të një kualiteti te lartë të cilat i ofrojnë përdoruesve benefite. Lentete e kontaktit Proclear Compatibles Sphere janë të përshtatshme për të gjithë përdoruesit që vuajnë nga sindroma e syve të thatë, për ata që i përdorin lentet deri në 12 orë gjatë ditës ose ata që punojnë në kushtet e dhomës. Paketa Proclear Compatibles Sphere përmban 6 lente të buta.

Të dhënat - Proclear Compatibles Sphere (6 lente)

Prodhuesit: CooperVision
BC: 8.60
DIA: 14.20
Paketimi : 6 lente
Skadenca: 12 muaj dhe më shumë
Mbas sa ditësh ndërrohen?: 30 ditë
Përshkueshmëria e oksigjenit: 42 Dk/t
Përmbajtja e ujit: 62%
Dioptri: nga -20.00 tek +20.00
A mund të fle me këto lente natën?: Jo
Filtër UV: Jo
Materiali i Lenteve: Omafilcon B
Emri i Produktit: Proclear Compatibles Sphere
Filter: Item is medical device: Po

Zgjedhje e zgjuar

TopVue Air (6 lente)

Në stock
  • Përshkueshmëria e oksigjenit e lartë
  • Përmbajtje e lartë uji
  • Lubrifikim me Sodium-hyaluronate
Cmimi: 3 000 Lek

Komente (6)

Ke pyetje?
Xheni

Cmim super, sherbim cilesor.

Përgjigje Ina B.

Faleminderit per komentet pozitive :)

Tila

Jane shume te rehatshme. U gjenda shume mire. Tila

Përgjigje Ina B.

Faleminderit qe na i dhate mundesine dhe besuat tek ne Tila :)

Drini

Vallaj une kurseva 42 mij lek. 2 kuti i morra 58 mij lek kurse te bruna i merrsha 100 mij lek 2 kuti me te njejtat lente. Fusni edhe syzet te blejme naj pal me cmim notmal, se kan vajt syzet me shtrenjt ne tirane se ne milano.

Përgjigje Ina B.

Pershendetje Drini!

Misioni i kompanise tone eshte te ofroje lente kontakti cilesore dhe me cmim te arsyeshem ne menyre qe te kene mundesi te porosisin te gjithe :) Se shpejti do futen edhe me shume modele syzesh.

Faleminderit!

Blerim

Mbeta shume i kenaqur. Kam harxhuar kot aq leke neper dyqane. Flm (po mos filloni edhe ju rrisni cmimet :) )

Përgjigje Ina B.

Faleminderit ju qe besuat dhe na zgjodhet :))

Aida

Sa leke me shkojne lentet per 6 muaj?

Përgjigje Ina B.

Pershendetje Aida!

Nje kuti lentesh Proclear Compatibles Sphere prej 3 cifte lentesh (6 lente) zgjasin 3 muaj dhe kushtojne 2900 leke, per 6 muaj nevojiten dy kuti lentesh dhe kushtojne 5800 leke. Per me shume informacion mund te na kontaktoni ne +355 692504859.

Faleminderit.

Elona

Jane shume lente te rehatshme, u be kohe qe i perdor. Cmimin e kam pas te larte por me kete cmim online nuk kam per ti ndruar me. Provojini te gjithe.

Përgjigje info@lentekontakti.al

Faleminderit Elona :)