Proclear 1 Day (90 lente)

6 300 Lek
98% rekomandon
Transport FALAS për këtë produkt
Në stock
Data e parashikuar e dorëzimit: 1 pcs. e enjte 1.6. zgjidh atributet...
Transport FALAS për këtë produkt
6 300 Lek

Proclear 1 Day Lente Kontakti

Proclear 1 Day lente kontakti jane lancuar ne treg per here te pare ne vitin 2009. Jane lente ditore, te cilat jane shume komode dhe cilesore. Produkti inovativ nga CooperVision eshte i persosur per pershkueshmerine e oksigjenit dhe perdorimin komod gjate gjithe dites.

Material per komoditet maksimal

Proclear 1 Day lente kontakti jane krijuar nga materiali unik i molekulave sintetike te Phosphorylcholine (PC), nje substance natyrale e gjetur ne membranen e qelizave te njeriut. Keto molekula thithin ujin, i cili ben lubrifikimin dhe nuk lejon formimin e depositave. Ajo e quajtura PC Teknologji kontribon ne shendetin tone dhe komoditetin e perdorimit te lenteve. Proclear 1 Day lente kontakti kane skaje te rrumbullakte te cilat nuk irritojne syte tuaj.

Vizion i qarte ne te gjitha kushtet

Per shkak te dizajnit qe ne pjesen qendrore eshte sferik, Proclear 1 Day lente kontakti jane prodhuar me parametrat me te mira ne treg. Kjo teknologji garanton vizion te qarte ne te gjitha kushtet.

Zakonisht, lentet ditore jane lentet me te shendetshme optike korrigjuese sepse nuk arrijne te formojne mbeturina, proteina, ose alergji pasi nuk kane kohe. Kjo ndihmon shume pacientet qe vuajne nga alergjite. Proclear 1 Day nuk jane te pershtatshme per perdorim gjate nates. Nuk harxhoni kohe ne pastrimin e tyre dhe nuk shpenzoni para per solucion. Neqoftese i demtoni ose i humbni aksidentalisht (psh, gjate notimit ose duke bere dush) nuk eshte shume e kushtueshme financiarisht si lentet mujore.

Të dhënat - Proclear 1 Day (90 lente)

Prodhuesit: CooperVision
BC: 8.70
DIA: 14.20
Paketimi : 90 lente
Mbas sa ditësh ndërrohen?: 1 ditë
Skadenca: 12 muaj dhe më shumë
Përshkueshmëria e oksigjenit: 28 Dk/t
Përmbajtja e ujit: 60%
Dioptri: nga -12.00 tek +8.00
A mund të fle me këto lente natën?: Jo
Filtër UV: Jo
Materiali i Lenteve: Omafilcon A
Emri i Produktit: Proclear 1 Day
Filter: Item is medical device: Po
Zgjedhje e zgjuar
Favorite

TopVue Daily (90 lente)

Në stock
    TopVue Daily janë shumë të rehatshme dhe janë të përbëra prej materialit hidroxhel dhe acidit Hyaluronic.
Cmimi: 5 950 Lek
Zgjedhje e zgjuar

Komente

Ke pyetje?