Proclear 1 Day (30 lente)

2 500 Lek
97% rekomandon
Në stock
Data e parashikuar e dorëzimit: e hënë 22.4. zgjidh atributet...
Zgjidh parametrat për syrin e dytë
VIP OPTIC Falas
TIRANE - Korrier nga 200 Lek *
SHQIPERI - Korrier nga 250 Lek *
KOSOVE nga 500 Lek
* Sidebar: Free delivery for orders over 5 000 Lek
2 500 Lek

.= Lente Kontakti Proclear 1 Day *************­**************** Lentet e kontaktit Proclear 1 Day janë lançuar në treg për herë të parë në vitin 2009. Janë lente ditore, të cilat janë shumë komode dhe cilësore. Produkti inovativ nga CooperVision është i përsosur për përshkueshmërinë e oksigjenit dhe përdorimin komod gjatë gjithë ditës. .= Material për komoditet maksimal

Lentet e kontaktit Proclear 1 Day janë krijuar nga materiali unik i

molekulave sintetike të Phosphorylcholine (PC), një substancë natyrale e gjetur në membranën e qelizave të njeriut. Këto molekula thithin ujin, i cili bën lubrifikimin dhe nuk lejon formimin e depositave. Ajo e quajtura ** Teknologjia PC ** kontribon në shëndetin tonë dhe komoditetin e përdorimit të lenteve. Lentet e kontaktit Proclear 1 Day kanë skaje të rrumbullakta të cilat nuk i irritojnë sytë tuaj. .= Vizion i qartë në të gjitha kushtet =============­======================= Për shkak të dizajnit që në pjesën qendrore është sferike, lentet e kontaktit Proclear 1 Day jane prodhuar me parametrat më të mira në treg. Kjo teknologji garanton vizion të qartë në teë gjitha kushtet. .= Zakonisht, lentet ditore janë lentet korrigjuese optike më të shëndetshme sepse nuk arrijnë të formojnë mbeturina, ose alergji pasi nuk kanë kohë. Kjo ndihmon shumë pacientët që vuajnë nga alergjitë. Proclear 1 Day nuk janë të përshtatshme për përdorim gjatë natës. Nuk harxhoni kohë në pastrimin e tyre dhe nuk shpenzoni para për solucion. Nëqoftëse i dëmtoni ose i humbisni aksidentalisht (psh, gjatë notimit ose duke bërë dush) nuk është shumë e kushtueshme financiarisht si lentet mujore.

Të dhënat - Proclear 1 Day (30 lente)

Prodhuesit: CooperVision
BC: 8.70
DIA: 14.20
Paketimi : 30 lente
Mbas sa ditësh ndërrohen?: 1 ditë
Skadenca: 12 muaj dhe më shumë
Përshkueshmëria e oksigjenit: 28 Dk/t
Përmbajtja e ujit: 60%
Dioptri: nga -12.00 tek +8.00
A mund të fle me këto lente natën?: Jo
Filtër UV: Jo
Materiali i Lenteve: Omafilcon A
Emri i Produktit: Proclear 1 Day
Filter: Item is medical device: Po

Zgjedhje e zgjuar

TopVue Daily (30 lente)

Në stock
  • Filtër UV
  • Material i butë dhe komod
  • Cepat (bordet) extra të hollë
Cmimi: 2 100 Lek

Komente

Ke pyetje?