Lente ditore Clariti 1 daymultifocal (30 lente)

3 900 Lek
96% rekomandon
Në stock
Data e parashikuar e dorëzimit: e enjte 30.5. zgjidh atributet...
Zgjidh parametrat për syrin e dytë
VIP OPTIC Falas
TIRANE - Korrier nga 200 Lek *
SHQIPERI - Korrier nga 250 Lek *
KOSOVE nga 500 Lek
* Sidebar: Free delivery for orders over 5 000 Lek
3 900 Lek

Clariti 1 day multifocal

Clariti 1 day multifocal mundësojnë shikim të qartë në të gjitha distancat. Këto lente janë prodhuar për të mbrojtur sytë tuaj. Teknologjia WetLoc mundëson nivele të larta të lagështisë kombinuar me përshkueshmëri të lartë oksigjeni. Clariti 1 day janë në paketime me 30 lente

Silicone hydrogel

Claritiy 1 day përbëhen nga Somofilcon A, i cili është silikon hidroxhel. Ky material i përmirësuar ofron një mundësi të mirë të lagështisë, ndërkohë që i ofron kornesë oksigjenim të mjaftueshëm. Teknologjia WetLoc kontribuon në komfortin gjatë gjithë ditës duke mundësuar lagështi gjatë gjithë ditës.

Lentet Clariti 1 day janë të pajisur me filtra UVA and UVB. Sidoqoft♪7, lentet e kontaktit nuk mund të mbrojnë plotësisht sytë tuaj. Një palë syze Dielli të mira e mundësojnë këtë.

Korigjimi i presbyopia

Presbyopia është një defekt i syrit, i cili ndodh si pasojë e degradimit natyral të lentes së syrit. Simptomat e para të presbyopia shfaqen rreth moshës 40 vjec, dhe është raportuar se pas moshës 60 vjec situata stabilizohet. Në sensin e drejtë të fjalës nuk ështe një defekt i syrit, por një pasojë e procesit të plakjes.

Presbyopia korigjohet duke përdorur lente multifokale si këto. Këto lente janë të disenjuara me zona të nryshme shikimi për afër dhe larg dhe truri trajnon veten të përdori këto zona për të fokusuar objekte në distanca të ndryshme. Presbyopia duhet të diagnostifikohet nga një specialist, kështuqë do të jeni i informuar mjaftueshëm mbi porosinë që duhet të kryeni.

Familja Clariti 1 day

CooperVision shtoi Clariti 1 day toric si pjesë të familjes së mirënjohur Clariti. Përpos faktit të korigjimit normal të shikimit, Clariti 1 day mund te korigjojë astigmatismin, po aq sa edhe problemet multifokale.

Të dhënat - Lente ditore Clariti 1 daymultifocal (30 lente)

Prodhuesit: CooperVision
BC: 8.60
DIA: 14.10
Paketimi : 30 lente
Mbas sa ditësh ndërrohen?: 1 ditë
Skadenca: 12 muaj dhe më shumë
Përmbajtja e ujit: 56%
Përshkueshmëria e oksigjenit: 86 Dk/t
Emri i Produktit: Clariti 1 day Multifocal
Dioptri: nga -6.00 tek +5.00
Add power: High (+2.50D - +3.00D), Low (MAX ADD +2.25D)
A mund të fle me këto lente natën?: Jo
Materiali i Lenteve: Somofilcon A
Filtër UV: Po
Filter: Item is medical device: Po

Zgjedhje e zgjuar

Gelone 1-day Multifocal (30 lenses)

Në stock
  • Shikim perfekt në të gjitha distancat
  • Hidratim gjatë gjithë ditës
  • Bordet e holla nuk irritojnë qepallat e syve
  • Filtër UV
Cmimi: 4 500 Lek

Komente

Ke pyetje?