Dailies TOTAL1 (90 lente)

11 001 Lek 8 900 Lek
99% rekomandon
Transport FALAS për këtë produkt
Në stock
Data e parashikuar e dorëzimit: e hënë 22.4. zgjidh atributet...
Zgjidh parametrat për syrin e dytë
Transport FALAS për këtë produkt
11 001 Lek 8 900 Lek
Shto në shportë Çmimi më i mirë për 30 ditët e fundit: 8 900 Lek

Dailies Total 1 Lente Kontakti

Ne gjithashtu ofrojmë Dailies Total 1 në një paketë me 30 lente.
Dailies Total1 janë lente kontakti të përditshme me hydrogel silikoni nga prodhuesit Alcon (Ciba Vision). Ato kanë një përmbajtje të ndryshme nga uji. Teknologjia e prodhimit kombinon materialin klasik hydrogel cili përmban një sasi të lartë të ujit dhe silikonin-hydrogel cili siguron pėrshkrueshmerine e nevojshme të oksigjenit ne kornea. Të dyja materialet krijojne komoditet.

Sy komode dhe te shendetshem pa skuqje

Lentet hydroxhel silikoni përmbajnë 33% uje, një sasi të mjaftueshme për të siguruar pėrshkueshmėrine e nevojshme të oksigjenit. Ndersa, sipërfaqja e lenteve që eshte në kontakt me indet e buta dhe të ndjeshme të syrit, është formuar nga një hydrogel klasike i cili ka një përmbajtje të lartë të ujit. Duke kombinuar këto materiale origjinale per sy komode, të butë dhe të qetë, lentet e kontaktit u ofrojnë përdoruesve një komoditet maksimale gjate gjithe dites.

Menyre e shendetshme per tu vendosur

Dailies Total1 janë lente kontakti të përditshme. Ju thjesht vini një palë të reja çdo ditë e hidhin pas përdorimit. Kjo është një nga alternativat më komode dhe të shëndetshme per perdoruesit e lenteve.

Të dhënat - Dailies TOTAL1 (90 lente)

Prodhuesit: Alcon
BC: 8.50
DIA: 14.10
Paketimi : 90 lente
Mbas sa ditësh ndërrohen?: 1 ditë
Skadenca: 12 muaj dhe më shumë
Përshkueshmëria e oksigjenit: 156 Dk/t
Përmbajtja e ujit: 33%
Emri i Produktit: Dailies TOTAL1
Materiali i Lenteve: Delefilcon A
Dioptri: nga -12.00 tek +6.00
A mund të fle me këto lente natën?: Jo
Filtër UV: Jo
Filter: Item is medical device: Po

Zgjedhje e zgjuar

Gelone 1-day (90 lenses)

Në stock
  • Shikim i pastër në të gjitha kushtet e ndricimit
  • Hidratim gjatë gjithë ditës
  • Bordet e holla nuk irritojnë qepallat e syve
  • Filtër UV
Cmimi: 8 650 Lek

Komente

Ke pyetje?