Dailies TOTAL1 (30 lente)

3 900 Lek 3 200 Lek
99% rekomandon
Në stock
Data e parashikuar e dorëzimit: e premte 19.4. zgjidh atributet...
Zgjidh parametrat për syrin e dytë
VIP OPTIC Falas
TIRANE - Korrier nga 200 Lek *
SHQIPERI - Korrier nga 250 Lek *
KOSOVE nga 500 Lek
* Sidebar: Free delivery for orders over 5 000 Lek
3 900 Lek 3 200 Lek
Shto në shportë Çmimi më i mirë për 30 ditët e fundit: 3 900 Lek

Dailies Total 1 Lente Kontakti

Ne gjithashtu ofrojmë Dailies Total 1 në një paketë me 90 lente.
Dailies Total1 janë lente kontakti të përditshme me hydrogel silikoni nga prodhuesit Alcon (Ciba Vision). Lentet e kontaktit Dailies TOTAL 1 të prodhurara nga Alcon janë lentet e para dhe të vetmet në botë të krijuara nga dy materiale të ndryshme, materiali hidroxhel i cili përmban një sasi të lartë të ujit dhe silikon hidroxheli i cili siguron përshkueshmërinë e nevojshme të oksigjenit në kornea. Të dyja materialet krijojne komoditet.

Sy komod dhe të shëndetshëm pa skuqje

Lentet hydroxhel silikoni përmbajnë 33% ujë, një sasi të mjaftueshme për të siguruar përshkueshmërinë e nevojshme të oksigjenit. Ndërsa, sipërfaqja e lenteve që është në kontakt me indet e buta dhe të ndjeshme të syrit, është formuar nga një material hidroxheli klasik i cili ka një përmbajtje të lartë të ujit. Duke kombinuar këto materiale origjinale për sy komod, të butë dhe të qetë, lentet e kontaktit iu ofrojnë përdoruesve një komoditet maksimal gjatë gjithë ditës.

Mënyrë e shëndetshme për tu vendosur

Dailies Total1 janë lente kontakti të përditshme. Ju thjesht vendosni një palë të reja çdo ditë dhe i hidhni poshtë pas përdorimit. Kjo është një nga alternativat më komode dhe të shëndetshme për përdoruesit e lenteve.

Të dhënat - Dailies TOTAL1 (30 lente)

Prodhuesit: Alcon
BC: 8.50
DIA: 14.10
Paketimi : 30 lente
Mbas sa ditësh ndërrohen?: 1 ditë
Skadenca: 12 muaj dhe më shumë
Përshkueshmëria e oksigjenit: 156 Dk/t
Përmbajtja e ujit: 33%
Emri i Produktit: Dailies TOTAL1
Materiali i Lenteve: Delefilcon A
Dioptri: nga -12.00 tek +6.00
A mund të fle me këto lente natën?: Jo
Filtër UV: Jo
Filter: Item is medical device: Po

Zgjedhje e zgjuar

TopVue Blue Blocker (30 lenses)

Në stock
  • Filter blu light për ekranet
  • Parandalon lodhjen e shikimit
  • Mbron nga sindroma e tharjes së syve
Cmimi: 2 700 Lek

Komente

Ke pyetje?