Dailies AquaComfort Plus (30 lente optike)

Garancia e kthimit
attributesPrimary

1 pcs. e martë 16.7.

Cleaner
blank
Cmim për copë
2 700 Lek
2 700 Lek
Dailies AquaComfort Plus (30 lente optike) - Daily contact lenses
Votat e klienteve: 102

Lente Kontakti Dailies AquaComfort Plus – 30 lente

Më shumë lagështi për komoditet më të mirë

Dailies Aqua Comfort Plus janë lente kontakti të përditshme të prodhuara nga ALCON. Krahasuar me paraardhësit e tyre, Dailies All Day Comfort, ato karakterizohen nga një nivel më i lartë i lagështirës, që e bën përdorimin e tyre shumë më të këndshëm.

Solucioni lubrifikant me HPMC

Një nga agjentët e lageshtirës, lubrifikanti HPMC (methylcelulose Hydroxypropyl), është përfshirë në solucionin e gjetur në kutinë ku ruhen lentet e kontakti. Efekti i saj mund të ndihet menjëherë pas aplikimit të lenteve. Agjenti i lageshtirës , hidrofilik PEG (glikol polietileni) dhe hidratues PVA (alkooli Polyvinyl), janë materialet e përmbajtura në lente. PVA largohet nga lentet gjatë gjithë ditës për çdo mbyllje dhe hapje qepallash. Çdo person i mbyll qepallat mesatarisht 11.000 herë në ditë.

Ndryshim i lehtë

Sipas Ciba Vision 95% e përdoruesve nuk raportuan probleme në ndryshim nga Focus Dailies All Day ComfortFocus Dailies All Day Comfort Plus. Ndryshimi mund të bëhet pa u këshilluar me nje specialist.

I keni provuar tashmë Lentet e reja 1 Day Acuvue Moist apo Proclear 1 day?

Të dhënat

Prodhuesit: Alcon
BC: 8.70
Paketimi : 30 lente
DIA: 14.00
Mbas sa ditësh ndërrohen?: 1 ditë
Përshkueshmëria e oksigjenit: 26 Dk/t
Skadenca: 48 muaj dhe më shumë
Përmbajtja e ujit: 69%
Dioptri: nga -15.00 tek +8.00
Materiali i Lenteve 2: Nelfilcon A
A mund të fle me këto lente natën?: Jo
Filtër UV: Jo

TopVue Daily (30 lente)

TopVue Daily (30 lente)

TopVue Daily janë shumë të rehatshme dhe janë të përbëra prej materialit hidroxhel dhe acidit Hyaluronic.

Ju kurseni: 600 Lek
Cmimi: 2 100 Lek
Shko tek produkti

Ndaj eksperiencën tënde për këtë produkt

Shto koment

 • Ana

  Shume faleminderit per korrektesine! Me siguri do jem per gjate klientja juaj.

 • Jona

  Faleminderit per komentin pozitiv!

 • Keti Kalaja

  Përshëndetje! Mund të porosis pako me 90 lente ditore?

 • Ina B.

  Pershendetje! Po mund te porosisni lentet ditore. Ju lutem na telefononi tek numri jone i telefonit 0692504859 per te bere porosine.

 • Juxhina

  Per sa vin ne durres

 • Ina B.

  Pershendetje!

  Nese e kemi ne gjendje produktin vjen brenda 24 oreve, nese nuk eshte ne gjendje vonon 10 deri 12 dite.

Dailies AquaComfort Plus (30 lente optike)

Dailies AquaComfort Plus (30 lente optike)

Dailies AquaComfort Plus (30 lente optike)

2 700 Lek

Disponibël > 1000 copë