Carl Zeiss Contact Day 30 Spheric (6 lente)

2 800 Lek
96% rekomandon
Në stock
Data e parashikuar e dorëzimit: e mërkurë 24.7. zgjidh atributet...
Zgjidh parametrat për syrin e dytë
Shto 900 Lek
VIP OPTIC Falas
TIRANE - Korrier nga 200 Lek *
SHQIPERI - Korrier nga 250 Lek *
KOSOVE nga 500 Lek
* Sidebar: Free delivery for orders over 5 000 Lek
2 800 Lek

Paketë në OFERTE

Lente e Kontaktit Carl Zeiss

Lente kontakti mujore me material të cilësisë së lartë Ocufilconem F. Falë kombinimit të materialeve shumë të mira prej qelizave të holla, stabilizimit shumë të mirë dhe ofrimit të një game të gjerë të dioptrive Carl Zeiss Day 30 Spheric janë lentet e kontaktit të cilat i përshtaten edhe atyre njerëzve të cilët duhet të përdorin vetëm syze. Ekuilibri midis përmbajtjes së ujit dhe përshkueshmërisë së oksigjenit siguron një përshtatje shumë të mirë edhe në kushte të vështira, si puna në kompjuter, qendrimi në hapësira të nxehta ose me ajër të kondicionuar.

Dërgojmë thjerrëza në të gjithë Kosovën

Karakteristikat e lenteve të kontaktit Carl Zeiss

  • Filtër UVA dhe UVB
  • Dioptri nga -20.00 deri në +20.00
  • Përqindje e lartë uji për sys a më të rehatshëm.
  • Material i cilësisë së lartë <bt/>
  • Përshtatje e shkëlqyer me syrin
  • Të përshtatshme për fillestarët

Dërgojmë thjerrëza në të gjithë Kosovën 20€uro/kutia

Të dhënat - Carl Zeiss Contact Day 30 Spheric (6 lente)

Prodhuesit: Carl Zeiss
BC: 8.90, 8.80, 8.60
DIA: 14.20
Paketimi : 6 lente
Skadenca: 12 muaj dhe më shumë
Përshkueshmëria e oksigjenit: 19 Dk/t
Mbas sa ditësh ndërrohen?: 30 ditë
Përmbajtja e ujit: 55%
Emri i Produktit: Carl Zeiss Contact Day 30 Spheric
Dioptri: nga -12.00 tek +8.00
A mund të fle me këto lente natën?: Jo
Materiali i Lenteve: Ocufilcon F
Filtër UV: Po
Filter: Item is medical device: Po

Zgjedhje e zgjuar

TopVue Plus (6 lente)

Në stock
  • Filtër UV
  • Përmbajtje e lartë uji
  • Skajet (bordet) e hollë
Cmimi: 2 250 Lek

Komente (15)

Ke pyetje?
mustafë

a ka thjerrëza zeis pa pigment të kaltër? Pra veç lenta, por pa ngjyrë.

Përgjigje Ina

Po, ka. Carl Zeiss jane lente optike me dioptri (pa ngjyre). Per me shume info mund te na kontaktosh ne Tel/Wapp/Viber +355692504859

Agron

cka po me sygjeroni marke tjeter?

Përgjigje Jona

Mund te provoni TopVueAir ose Soflens 59!

Arlind Avdiu

reply @info@lentekontakti Dioptria ime eshte -3.25

Përgjigje info@lentekontakti.al

Lentet Zeiss me dioptrine tuaj i kemi gjendje ne dyqan, dhe ato kushtojne 20€ kutia (per KS). Mund te na kontaktoni ne numrin +355692504859. Faleminderit!

Arlind

Pershendetje , un jam perdorues i rregullt i ketyre lenteve qe nga viti 2010 , por dua qe t'mar lense me ngjyre ne te njejtin format , pra lense mujore si kto , a keni ne stok lloje te tilla , pra lente me ngjyre , dioptri dhe te jene mujore , falemnderit paraprakisht.

Përgjigje info@lentekontakti.al

Pershendetje! Cfare dioptrie keni ju?

trim

Em falni te parametrat dioptrin e kom -1.25 e ndersa BC e kom 8.80 por kur pi zgjedhi parametrat pe thot se ky kombinim nuk eshte i mundur

Përgjigje Ina B.

Pershendetje,marken zeiss perdorni gjithmone me keto parametra? Nese eshte e mundur mund te na kontaktoni ne viber tek numri jone 00355692504859?

Albiona

shum falemderit jeni yll

Përgjigje Ina B.

Faleminderit per besimin qe treguat ndaj kompanise tone Albiona :)

Burimi

Per sa dit vjen porosia ne prishtin?

Përgjigje Ina B.

Pershendetje! Ne Prishtine porosia vjen brenda 3-4 diteve. Nese deshironi te kryeni porosi ju lutem mund te na kontaktoni ne numrin tone te telefonit 00355 69 25 04 859 ne viber, whatsapp.

Drenusha

Cdo detaj super, jeni me te miret

Përgjigje Ina B.

Shume faleminderit Drenusha per komentin tuaj pozitiv dhe qe keni zgjedhur produktet tona :)

Fadil

Pak problem me ba porosin se duhet te matet beza e syrit forma e syrit para se te caktohet lloji thjerrzes...se un mbaj thjerreza qe nga viti2003 dhe nese thjerrza nuk pershtatet me bebzen e syrit athere ajo shkakton telashe dhe mund te humbet let...pra let porosia po sa me saktesi sepse te nderuar me sy nuk ka loj...si mund te bej nje porosi un me saktesi

Përgjigje Ina B.

Pershendetje Fadil,

Na behet qefi qe Ju jeni nje perdorues i rregullt i lenteve te kontaktit qe nga viti 2003. Cilen marke perdorni? Sic besoj e di, kompanite prodhuese te lenteve jo ne te gjitha markat mundesojne zgjedhjen e parametrave qe permendni Ju (BC & DIA) kjo sepse ne mbi 95% te rasteve perdoruesit zgjedhin parametrat standart. Nese Okulisti Ju ka rekomanduar parametra te vecante mund ti zgjidhni ato tek menuja ne krah te dioptrise. Gjithsesi per ndihme mund te na kontaktosh, do Ju asistojme me kenaqsi. Flm Ina.

Sadri - Drenas

cdo gje perfekte!!!

Përgjigje Ina B.

Faleminderit shume per komentin tuaj pozitiv :)

Anonymous

Deri kur eshte e hapur oferta ??

Përgjigje Ina B.

Pershendetje! Kjo oferte vazhdon edhe per pak kohe. Per cfare dioptrie interesoheni?

Anonymous

Deri

Mentori

Pershendetje! Nese porositen dy pale ne te njejten kohe me dioptri te ndryshme, per kohe vijne ne Kosove, dhe sa kushton transporti per te dy palet?

Përgjigje Ina B.

Pershendetje Mentor! Cfare dioptrie i deshironi lentet? Porosia vjen brenda 3 ose 4 diteve dhe transporti kushton 5 euro. Per me shume mund te na kontaktoni ne numrin tone te telefonit +355 69 25 04 859.

arian

sa kushtojn me euro lentet carl zeiss

Përgjigje Ina B.

Pershendetje! Lenet zeiss kutia ka 6 lente mujore dmth tre cifte lentesh qe perdoren per 3 muaj. Kutia kushton 26.40 euro.

Porosia kryhet online tek website jone dhe per cdo pyetje na shkruani. Faleminderit, Ina

Ilir

Sa kushton transporti per gjilan, kosov?

Përgjigje Ina B.

Pershendetje Ilir! Transporti per ne Kosove kushton 5 euro. Porosia kryhet online tek website jone lentekontakti.al. Flm