Carl Zeiss Contact Day 30 Spheric (6 lenses) - thjerza per sy + Gelone Solution 360 ml

3 700 Lek 3 500 Lek
91% rekomandon
Në stock

Cmimi per KOSOVE 25.00 €uro

Carl Zeiss Contact Day 30 Spheric (6 lente)
Data e parashikuar e dorëzimit: e enjte 30.5. zgjidh atributet...
Çmimi i rregullt 2 800 Lek
Gelone solucion 360 ml
Data e parashikuar e dorëzimit: e enjte 30.5. zgjidh atributet...
Çmimi i rregullt 900 Lek
VIP OPTIC Falas
TIRANE - Korrier nga 200 Lek *
SHQIPERI - Korrier nga 250 Lek *
KOSOVE nga 500 Lek
* Sidebar: Free delivery for orders over 5 000 Lek
3 700 Lek 3 500 Lek

OFERTE për KOSOVE:

Thjerrëza + Uji = 25.00 €uro

Lente e Kontaktit Carl Zeiss

Lente kontakti mujore me material të cilësisë së lartë Ocufilconem F. Falë kombinimit të materialeve shumë të mira prej qelizave të holla, stabilizimit shumë të mirë dhe ofrimit të një game të gjerë të dioptrive Carl Zeiss Day 30 Spheric janë lentet e kontaktit të cilat i përshtaten edhe atyre njerëzve të cilët duhet të përdorin vetëm syze. Ekuilibri midis përmbajtjes së ujit dhe përshkueshmërisë së oksigjenit siguron një përshtatje shumë të mirë edhe në kushte të vështira, si puna në kompjuter, qendrimi në hapësira të nxehta ose me ajër të kondicionuar.

Karakteristikat e lenteve të kontaktit Carl Zeiss

  • Filtër UVA dhe UVB
  • Dioptri nga -20.00 deri në +20.00
  • Përqindje e lartë uji për sys a më të rehatshëm.
  • Material i cilësisë së lartë <bt/>
  • Përshtatje e shkëlqyer me syrin
  • Të përshtatshme për fillestarët

Të dhënat - Carl Zeiss Contact Day 30 Spheric (6 lente)

Prodhuesit: Carl Zeiss
BC: 8.90, 8.80, 8.60
DIA: 14.20
Paketimi : 6 lente
Skadenca: 12 muaj dhe më shumë
Përshkueshmëria e oksigjenit: 19 Dk/t
Mbas sa ditësh ndërrohen?: 30 ditë
Përmbajtja e ujit: 55%
Emri i Produktit: Carl Zeiss Contact Day 30 Spheric
Dioptri: nga -12.00 tek +8.00
A mund të fle me këto lente natën?: Jo
Materiali i Lenteve: Ocufilcon F
Filtër UV: Po
Filter: Item is medical device: Po

Të dhënat - Gelone solucion 360 ml

Prodhuesit: Soleko
Tipi i Solucionit : Universal
Sasia : 360 ml
Skadenca: 12 muaj dhe më shumë
Afati i përdorimit: 3 muaj
Përmban Sodium hyaluronate: Po
Ruajtës: Po
Filter: Item is medical device: Po

Komente (3)

Ke pyetje?
Egzon Dervishaj

Përshendetje Un në pergjithsi mbaj Syze mirë po Thjerrëzat më nevoiten për Aktivitete Sportive . Un e kom dioptrin -2.25 ,Cyl -1.00 ,Ax 180 ,DP 61/62. Këtë BC nuk e kuptoj qa osht kjo ? Edhe cilen duhna me marr un ? Faleminderit për Mirkuptim

Përgjigje Ina B.

Pershendetje! Ju lutem mund te na kontaktoni tek numri jone i telefonit 00355 69 25 04 859? Faleminderit

Egzon

Un jam nga Kosova , a nuk ka mundësi mem tregu këtu në koment se cilen duhet ta marr a ? Sepse kushton po që se ju thirri nga Ks ne Shq

Përgjigje Ina B.

Pershendetje Egzon!

Faleminderit qe na kontaktuat. Ju jeni perdorues i rregullt i thjerrezave? Cfare dioptrie keni? NEse deshironi mund te na shkruani ne viber ose whatsapp tek numri jone i telefonit 00355 69 25 04 859. Flm Ina

Egzoni

Përshendetje Un e kom dioptrin -2.25 ,Cyl -1.00 ,Ax 180 ,DP 61/62. Këtë BC nuk e kuptoj qa osht kjo ? Edhe cilen duhna me marr un ? Faleminderit për Mirkuptim

Përgjigje Ina B.

Pershendetje! Ju lutem mund te na telefononi tek numri jone i telefonit 00355692504859? Faleminderit