Biotrue ONEday (90 lente)

9 900 Lek 7 400 Lek
99% rekomandon
Transport FALAS për këtë produkt
Në stock
Data e parashikuar e dorëzimit: e mërkurë 22.5. zgjidh atributet...
Zgjidh parametrat për syrin e dytë
Transport FALAS për këtë produkt
9 900 Lek 7 400 Lek
Shto në shportë Çmimi më i mirë për 30 ditët e fundit: 7 400 Lek

Lente Kontakti Biotrue ONEday

Biotrue ONEday prodhuar nga Bausch & Lomb jane lente ditore. Cdo dite nje pale. Keto lente jane krijuar ne baze te mjedisit natyral te syrit dhe dizenjuar per te kapur cilesite dhe sjelljet e syrit per cdo njerin nga ne. Fale ketij funksioni ato i ofrojne perdoruesit komoditet gjate dites dhe hidratim te mjaftueshem pasi kornea merre masen e duhur te oksidatimit.

HyperGel

Prodhuesit e Biotrue ONEday lente kane perdorur nje performance te larte edhe ne materialin e HyperGelit, i cili eshte kombinimi i hidroxhelit klasik me hidroxhelin silikon. Ky kombinim garanton nje permbajtje te larte uji dhe nje aftesi maksimale per tu oksigjenuar . HyperGel Teknologji punon duke u bazuar ne pjesen aktive te siperme te materialit te lenteve. Këto grimca pastaj krijojne një shtresë lipide e cila ka aftësinë për të ndaluar çdo dehidratim. Lente mbeten komode per shkak te lageshtires dhe ndertimit optik gjate gjithe kohes se perdorimit. Përmbajtja e ujit është 78% cila është përqindje e ngjashme me përmbajtjen e ujit te korneas.

Filter UV

Biotrue ONEday lente kontakti kane filter UV per tu mbrojtur nga rrezet UV-A dhe UV-B. Megjithate , eshte e rendsishme te dini qe lentet e kontaktit me filter kunder rrezeve UV nuk mund te zvendesojne plotesisht syzet e diellit pasi lentet nuk e mbulojne te gjithe syrin tuaj.Nuk ka ndonje studim qe te tregoje qe perdorimi i lenteve me filter kunder rrezeve UV ul rrezikun e demtimit te syve .

Të dhënat - Biotrue ONEday (90 lente)

Prodhuesit: Bausch and Lomb
BC: 8.60
DIA: 14.20
Paketimi : 90 lente
Mbas sa ditësh ndërrohen?: 1 ditë
Skadenca: 12 muaj dhe më shumë
Përshkueshmëria e oksigjenit: 42 Dk/t
Përmbajtja e ujit: 78%
Emri i Produktit: Biotrue ONEday
Dioptri: nga -9.00 tek +6.50
Materiali i Lenteve: Nesofilcon A
A mund të fle me këto lente natën?: Jo
Filtër UV: Po
Filter: Item is medical device: Po

Zgjedhje e zgjuar

TopVue Blue Blocker (90 lenses)

Në stock
  • Filter blu light për ekranet
  • Parandalon lodhjen e shikimit
  • Mbron nga sindroma e tharjes së syve
Cmimi: 6 900 Lek

Komente

Ke pyetje?