Biotrue ONEday (30 lente)

3 300 Lek
96% rekomandon
Në stock
Data e parashikuar e dorëzimit: e mërkurë 19.6. zgjidh atributet...
Zgjidh parametrat për syrin e dytë
VIP OPTIC Falas
TIRANE - Korrier nga 200 Lek *
SHQIPERI - Korrier nga 250 Lek *
KOSOVE nga 500 Lek
* Sidebar: Free delivery for orders over 5 000 Lek
3 300 Lek

Lente Kontakti Biotrue ONEday

.= Biotrue ONEday janë lente ditore të prodhuara nga Bausch & Lomb. Çdo ditë vendosen një palë të reja në sy. Këto lente janë krijuar në bazë të mjedisit natyral të syrit dhe dizenjuar për të kapur cilësitë dhe sjelljet e syrit për çdo njërin nga ne. Falë këtij funksioni ato i ofrojnë përdoruesit komoditet gjatë ditës dhe hidratim të mjaftueshëm pasi kornea merr masën e duhur të oksidatimit.

HyperGel

Lentet e kontaktit ditore Biotrue ONEday janë të dizajnuara me Hypergel, një material që kombinon tiparet e hidroxheleve klasike dhe atyre të silikon hidroxhelit, duke rritur nivelin e hidratimit dhe të përshkueshmërisë nga oksigjeni. Teknologjia HyperGel punon duke u bazuar në pjesën aktive të sipërme të materialit të lenteve. Këto grimca më pas krijojnë një shtresë lipide e cila ka aftësinë për të ndaluar çdo dehidratim. Lentet mbeten komode për shkak të lagështirës dhe ndërtimit optik gjatë gjithë kohës së përdorimit. Përmbajtja e ujit është 78% e cila është një përqindje e ngjashme me përmbajtjen e ujit të korneas.

Filter UV

Lentet e kontaktit Biotrue ONEday përmbajnë një filtër të veçantë UV për tu mbrojtur nga rrezet e dëmshme UV-A dhe UV-B. Megjithate , është e rëndsishme të dini që lentet e kontaktit me filtër kundër rrezeve UV nuk mund të zvendësojnë plotësisht syzet e diellit pasi lentet nuk e mbulojnë të gjithë syrin tuaj. Nuk ka ndonjë studim që të tregojë që përdorimi i lenteve me filtër kundër rrezeve UV ul rrezikun e dëmtimit të syve .

Të dhënat - Biotrue ONEday (30 lente)

Prodhuesit: Bausch and Lomb
BC: 8.60
DIA: 14.20
Paketimi : 30 lente
Mbas sa ditësh ndërrohen?: 1 ditë
Skadenca: 12 muaj dhe më shumë
Përshkueshmëria e oksigjenit: 42 Dk/t
Përmbajtja e ujit: 78%
Emri i Produktit: Biotrue ONEday
Dioptri: nga -9.00 tek +6.00
Materiali i Lenteve: Nesofilcon A
A mund të fle me këto lente natën?: Jo
Filtër UV: Po
Filter: Item is medical device: Po

Zgjedhje e zgjuar

Gelone 1-day (30 lenses)

Në stock
  • Shikim i pastër në të gjitha kushtet e ndricimit
  • Hidratim gjatë gjithë ditës
  • Bordet e holla nuk irritojnë qepallat e syve
  • Filtër UV
Cmimi: 2 950 Lek

Komente (2)

Ke pyetje?
Shqipe

Pershendetje... sa kushtojn keto lente nje ditore ne euro ? ...transporti per ne Kosov sa kushton ? Ju Faleminderit

Përgjigje Ina B.

Pershendetje! Lentet ditore Biotrue kushtojne 24 Euro. Paketa ka 30 lente ose 15 pale. Nese deshironi ti porosisni ju lutem na kontaktoni tek numri jone ne whatsapp apo viber : +355 69 25 04 859. Faleminderit

Ela

sa kushton transporti per gjirokaster?

Përgjigje Ina B.

Pershendetje! Transporti per ne qytetin e Gjirokastres kushton 300 leke te reja. Per me shume mund te na kontaktoni tek numri jone i telefonit 0692504859. Faleminderit