Biofinity Multifocal (6 lente)

7 400 Lek
94% rekomandon
Transport FALAS për këtë produkt
Në stock
Për momentin për shkak të vështirësive prodhuese të CooperVision, dioptritë të cilat nuk janë në stock në distributor nuk mund të porositen. Ju falenderojmë për mirëkuptimin.
Data e parashikuar e dorëzimit: 1 pcs. e hënë 2.8. Stock day info: Today Stock day info: Ready to be sent Stock day info: Ready to be sent in less then 4 days zgjidh atributet...
Shto
900 Lek
Transport FALAS për këtë produkt
7 400 Lek

Biofinity Multifocal

Biofinity Multifocal Lente Kontakti jane prodhimi i ri i CooperVision per tu perdorur nga perdoruesit me miopi. Ne kuti me 6 lente.

Aquaform® Comfort Science™ teknologji

Fale kesaj teknologjie, Biofinity Multifocal lente kontakti mban lageshtiren duke mos lejuar dehidratimin e syve .Ne vazhdime syte rrine te lagesht edhe pa perdorur hidratuesin eye drops dhe kapin ujin e mbetur ,i cili ul rrezikun e dehidratimit.

Miopia

Nje defekt i syrit qe ben qe njerzit ta kene te veshtire fokusimin e objekteve nga afer,sic jane gazetat,te shohesh aty ku drita eshte e dobet e kjo gje jep efekte negativ ne jeten e perditshme. Biofinity Multifocal lente kontakti ben te mundur shikimin nga te gjitha distancat .

Balanced Progressive™ teknologji

Parametrat baze te kualitetit te mire te lenteve te kontaktit multifokale ofrojne vizion te mprehte nga ta gjitha distancat . Kjo teknologji e prodhuar nga CooperVision kombinon 2 dizajne te ndryshme optike qe ofrojne nje vizion mjafte te mprehte.

Reagim i pacienteve

Krahasuar me PureVision Multi-Focal lente kontakti , ato kane nje perdorim me te lehte futje & heqje .
Vision me te mire nga afer krahasuar me Air Optix Aqua Multifocal lentet e kontakti.

Rreth lenteve te kontaktit Biofinity Multifocal
Të dhënat
Prodhuesit: CooperVision
BC: 8.60
DIA: 14.00
Paketimi : 6 lente
Add power: +1.00 D, +1.00 N, +1.50 D, +1.50 N, +2.00 D, +2.00 N, +2.50 D, +2.50 N
Skadenca: 12 muaj dhe më shumë
Përshkueshmëria e oksigjenit: 142 Dk/t
Mbas sa ditësh ndërrohen?: 30 ditë
Përmbajtja e ujit: 48%
Emri i Produktit: Biofinity Multifocal
Materiali i Lenteve 2: Comfilcon A
Dioptri: nga -10.00 tek +6.00
Filtër UV: Jo
A mund të fle me këto lente natën?: Po
Zgjedhje e zgjuar
Favorite

TopVue Air Multifocal (6 lente)

Në stock
    Lentet e kontaktit prej silikon hidroxheli TopVue Air Multifocal karakterizohen nga përshkueshmëria e lartë e oksigjenit duke ruajtur dhe përmbajtjen e ujit.
Cmimi: 6 100 Lek
Zgjedhje e zgjuar

Komente

Ke pyetje?