Biofinity Multifocal (3 lente)

5 300 Lek
92% rekomandon
Transport FALAS për këtë produkt
Në stock
Për momentin për shkak të vështirësive prodhuese të CooperVision, dioptritë të cilat nuk janë në stock në distributor nuk mund të porositen. Ju falenderojmë për mirëkuptimin.

Çmimi për Kosovë & Maqedoni 37.90 €uro.

Data e parashikuar e dorëzimit: 1 pcs. e mërkurë 4.8. Stock day info: Today 4. gusht Stock day info: Ready to be sent zgjidh atributet...
Shto
900 Lek
Transport FALAS për këtë produkt
5 300 Lek

Lente Kontakti Biofinity Multifocal

Lentet e kontaktit Biofinity Multifocal janë prodhimi i ri nga CooperVision për tu përdorur nga përdoruesit me miopi. Çdo kuti ka 3 lente.

Teknologjia Aquaform® Comfort Science™

Falë kësaj teknologjie, lentet e kontaktit Biofinity Multifocal e mbajnë lagështirën duke mos lejuar dehidratimin e syve. Në vazhdim sytë rrinë të lagësht edhe pa përdorur hidratuesin eye drops dhe kapin ujin e mbetur, i cili ul rrezikun e dehidratimit.

Miopia

Një defekt i syrit që bën që njerëzit ta kenë të vështirë fokusimin e objekteve nga afër, siç janë gazetat, të shohësh aty ku drita është e dobët e kjo gjeë jep efekt negativ në jetën e përditshme. Lentet e kontaktit Biofinity Multifocal bëjnë të mundur shikimin nga të gjitha distancat .

Teknologjia Balanced Progressive™

Parametrat bazë të lenteve multifokale të kontaktit ofrojnë vizion të mprehtë nga të gjitha distancat. Kjo teknologji e prodhuar nga CooperVision kombinon 2 dizajne të ndryshme optike që ofrojnë një vizion mjaft të mprehtë.

Reagimi i pacientëve

Krahasuar me lentet e kontaktit PureVision Multi-Focal, ato kanë një përdorim më të lehtë futje & heqje .
Pamje më të mirë nga afër krahasuar me lentet e kontaktit Air Optix Aqua Multifocal.

Të dhënat
Prodhuesit: CooperVision
BC: 8.60
DIA: 14.00
Paketimi : 3 lente
Add power: +1.00 D, +1.00 N, +1.50 D, +1.50 N, +2.00 D, +2.00 N, +2.50 D, +2.50 N
Skadenca: 12 muaj dhe më shumë
Përshkueshmëria e oksigjenit: 142 Dk/t
Mbas sa ditësh ndërrohen?: 30 ditë
Përmbajtja e ujit: 48%
Emri i Produktit: Biofinity Multifocal
Materiali i Lenteve 2: Comfilcon A
Dioptri: nga -10.00 tek +6.00
Filtër UV: Jo
A mund të fle me këto lente natën?: Po
Zgjedhje e zgjuar
Favorite

TopVue Air Multifocal (3 lente)

Në stock
    Lentet e kontaktit prej silikon hidroxheli TopVue Air Multifocal karakterizohen nga përshkueshmëria e lartë e oksigjenit duke ruajtur dhe përmbajtjen e ujit.
Cmimi: 4 200 Lek
Zgjedhje e zgjuar

Komente

Ke pyetje?