Air Optix plus HydraGlyde (6 lente)

4 400 Lek
99% rekomandon
Në stock
Data e parashikuar e dorëzimit: e premte 19.4. zgjidh atributet...
Zgjidh parametrat për syrin e dytë
Shto 900 Lek
VIP OPTIC Falas
TIRANE - Korrier nga 200 Lek *
SHQIPERI - Korrier nga 250 Lek *
KOSOVE nga 500 Lek
* Sidebar: Free delivery for orders over 5 000 Lek
4 400 Lek

Lente kontakti AIR OPTIX plus HydraGlyde

Lentet e kontaktit Air Optix plus HydraGlyde janë lente mujore inovative nga Alcon dhe janë version i ri dhe i përmirësuar i Air Optix Aqua. Janë prodhuar me qëllim korigjimin e difekteve sferike të syrit dhe janë të përshtatshme për përdorime të zgjatura, falë përshkueshmërise për oksigjenin. Lentet janë të përbëra nga material silikon-hidroxhel.

Lentet Air Optix plus HydraGlyde shiten në kuti me 6 lente. Gjithashtu ofrojmë kuti lentesh kontakti Air Optix plus Hydraglyde më të vogla.

Teknologjia Moisture Matrix

Patenta e Alcon për teknologjinë Moisture Matrix ndihmon lentet në mbajtjen dhe qëndrueshmërine e lagështisë. Kjo lagështi e shtuar krijon një shtresë mbrojtëse që i mban lentet të hidratuara gjatë gjithë ditës, gjithashtu për kohëzjatjen e përdormit mujor.

Teknologjia SmartShield

E shtuar është teknologjia Smartshield për lentet Air Optix plus HydraGlyde, e cila ndihmon në mbajtjen e hidratimit optimal. Teknologjia Smartshield ndihmon në reduktimin e lipideve dhe debozitimeve të tjera në lente, duke i mbajtur ato të pastra dhe të rehatshme për gjatë gjithë periudhës së përdorimit.

Lentet e kontaktit janë dizenjuar për përdorim të zgjatur

Lentet Air Optix plus HydraGlyde mund të mbahen pa u hequr deri ne 6 netë. Eshtë e rëndësishme të ndiqni këshillat e mjekut tuaj, sepse nuk është e përshtatshme për këdo.

Të dhënat - Air Optix plus HydraGlyde (6 lente)

Prodhuesit: Alcon
BC: 8.60
DIA: 14.20
Paketimi : 6 lente
Skadenca: 12 muaj dhe më shumë
Përshkueshmëria e oksigjenit: 138 Dk/t
Mbas sa ditësh ndërrohen?: 30 ditë
Përmbajtja e ujit: 33%
Emri i Produktit: Air Optix plus HydraGlyde
Dioptri: nga -12.00 tek +8.00
Materiali i Lenteve: Lotrafilcon B
Filtër UV: Jo
A mund të fle me këto lente natën?: Po
Filter: Item is medical device: Po

Zgjedhje e zgjuar

TopVue Air (6 lente)

Në stock
  • Përshkueshmëria e oksigjenit e lartë
  • Përmbajtje e lartë uji
  • Lubrifikim me Sodium-hyaluronate
Cmimi: 3 000 Lek

Komente

Ke pyetje?