Acuvue Oasys for Astigmatism (12 lente)

9 601 Lek 7 700 Lek
99% rekomandon
Transport FALAS për këtë produkt
Në stock
Data e parashikuar e dorëzimit: e premte 19.4. zgjidh atributet...
Zgjidh parametrat për syrin e dytë
Shto 900 Lek
Transport FALAS për këtë produkt
9 601 Lek 7 700 Lek
Shto në shportë Çmimi më i mirë për 30 ditët e fundit: 7 700 Lek

Lente Kontakti Acuvue Oasys për Astigmatizëm

Acuvue Oasys për Astigmatizëm janë lente kontakti torike prodhuar nga Johnson & Johnson.

Acuvue Oasys për Astigmatizëm kanë një përshkueshmëri të lartë të oksigjenit dhe i mbajnë sytë tuaj stabël. Njësoj si versioni i tyre sferik Acuvue Oasys, versioni Acuvue Oasys për Astigmatizëm është i përbërë nga një material i depërtueshëm SENOFILCON - B, dhe ka 38% ujë.

Mbrojtja nga rrezet UV-A dhe UV-B

Lentet e kontaktit Acuvue Oasys, ju ofrojnë juve një mbrojtje të lartë nga rrezet UV-A dhe UV-B. Kur shikimi juaj është i mbrojtur nuk ju ngelet gjë tjetër veçse të shijoni pamjen.

Mbi të gjitha, këto lente janë krijuar me teknologjinë HYDRACLEAR e cila i mban të lagështa lentet duke ju ofruar juve komoditet.

Të dhënat - Acuvue Oasys for Astigmatism (12 lente)

Prodhuesit: Johnson and Johnson
DIA: 14.50
BC: 8.60
Paketimi : 12 lente
Skadenca: 12 muaj dhe më shumë
Përshkueshmëria e oksigjenit: 129 Dk/t
Mbas sa ditësh ndërrohen?: 14 ditë
Përmbajtja e ujit: 38%
Emri i Produktit: Acuvue Oasys for Astigmatism
cilinder: nga -0.75 tek -2.75
Dioptri: nga -9.00 tek +6.00
Materiali i Lenteve: Senofilcon A
A mund të fle me këto lente natën?: Po
Filtër UV: Po
Filter: Item is medical device: Po

Komente

Ke pyetje?