Acuvue Oasys (6 lente)

3 400 Lek 2 950 Lek
99% rekomandon
Në stock
Data e parashikuar e dorëzimit: e hënë 17.6. zgjidh atributet...
Zgjidh parametrat për syrin e dytë
Shto 900 Lek 700 Lek
VIP OPTIC Falas
TIRANE - Korrier nga 200 Lek *
SHQIPERI - Korrier nga 250 Lek *
KOSOVE nga 500 Lek
* Sidebar: Free delivery for orders over 5 000 Lek
3 400 Lek 2 950 Lek
Shto në shportë Çmimi më i mirë për 30 ditët e fundit: 2 950 Lek

Paketë në OFERTE

Acuvue Oasys

Acuvue Oasys janë lente kontakti 2-javore, të fundit lente të këtij brezi të prodhuara në këtë fushë nga Johnson & Johnson.
Acuvue Oasys riprezantojnë brezin e ri origjinal Acuvue Advance Plus, të cilat janë lentet e para hidroxhel silikoni të lançuara në treg.

Lente për Kushtet e Kërkuara

Acuvue Oasys janë dizenjuar për të perfomuar në kushtet më të vështira. Falë materialit Sanofilcon - A lentet hidroxhel silikoni ofrojnë përshkueshmëri të lartë të oksigjenit - 147 Dk/t.
Acuvue Oasys përmbajnë një agjent lagështie (Hydraclear Plus) i cili mban lentet e kontaktit të lagështa për një kohë të gjatë. Gjatë të njëjtës kohë ato janë edhe rezistente ndaj formimit të depozitave të proteinave.

Ideale për sytë e tendosur dhe sensitiv

Këto lente janë ideale për sy sensitiv dhe për ata që i përdorin me orare të zgjatura, sytë e të cilëve janë të irrituar ose nuk ndihen komod. Përshkueshmëria e oksigjenit lejon përdorimin e këtyre lenteve deri në 7 ditë e 6 netë (sidoqoftë, është e nevojshme konsulta me okulistin për këtë lloj përdorimi).

Të dhënat - Acuvue Oasys (6 lente)

Prodhuesit: Johnson and Johnson
BC: 8.80, 8.40
DIA: 14.00
Paketimi : 6 lente
Skadenca: 12 muaj dhe më shumë
Mbas sa ditësh ndërrohen?: 14 ditë
Përshkueshmëria e oksigjenit: 147 Dk/t
Përmbajtja e ujit: 38%
Emri i Produktit: Acuvue Oasys
Dioptri: nga -12.00 tek +8.00
Materiali i Lenteve: Senofilcon A
A mund të fle me këto lente natën?: Po
Filtër UV: Po
Filter: Item is medical device: Po

Zgjedhje e zgjuar

TopVue Premium (6 lente)

Në stock
  • Ideale për sy sensibël
  • Rrehati gjithë ditën
  • Lubrifikim me Sodium-hyaluronate
Cmimi: 2 450 Lek

Komente (1)

Ke pyetje?
Esmi

Pershendetje. Une i perdor keto lente por me solucionin e ReNu i cili i demton (zmadhohen dhe forcohen). A ka Gelone kete efekt?

Përgjigje Stela Gj.

Pershendetje Esmi, klientet tane qe kane perdorur Acuvue Oasys (6 lente) + Gelone Solucion 360 ml kane mbetur shume te kenaqur. Gjths, nese deshiron mund te prosvosh efektin me solucionin e vogel Gelone 100 ml qe kushton vetem 500 leke. Na kontakto per cdo info te nevojitet edhe nepermjet Tel/WApp/Viber +355 692504859. flm Stela