Acuvue Oasys (12 lente)

6 800 Lek 5 800 Lek
99% rekomandon
Transport FALAS për këtë produkt
Në stock
Data e parashikuar e dorëzimit: e enjte 30.5. zgjidh atributet...
Zgjidh parametrat për syrin e dytë
Shto 900 Lek
Transport FALAS për këtë produkt
6 800 Lek 5 800 Lek
Shto në shportë Çmimi më i mirë për 30 ditët e fundit: 6 800 Lek

Acuvue Oasys

Acuvue Oasys janë lentet e kontaktit 2 javore ,të fundit lente të këtij brezi të prodhuara në këtë fushë -
Johnson & Johnson.

Lente për Kushtet e Kërkuara

Acuvue Oasys janë dizenjuar për kushtet e kërkuara . Falë materialit hidroxhel me silikon - Sanofilcon A –lentet ofrojnë përshkueshmëri të larte te oksigjenit - 147 Dk/t.
Acuvue Oasyskanë agjent lagështie (Hydraclear Plus) i cili mban lentet e kontaktit të lagështa për një kohë të gjatë. Gjatë të njëjtës kohë kanë një depozitë rezistente .

Ideale për sy të tensionuar dhe sensitiv

Këto lente janë ideale për sy sensitv dhe për ata që janë në aktivitet të përditshëm dhe sytë e të cilëve janë të irrituar ose nuk ndihen rehat. Përshkimi i oksigjenit lejon për përdorim (7 ditë e 6 netë). Sidoqoftë , është e nevojshme konsulta me okulistin për këtë përdorim.

Të dhënat - Acuvue Oasys (12 lente)

Prodhuesit: Johnson and Johnson
BC: 8.80, 8.40
Paketimi : 12 lente
DIA: 14.00
Skadenca: 12 muaj dhe më shumë
Mbas sa ditësh ndërrohen?: 14 ditë
Përshkueshmëria e oksigjenit: 147 Dk/t
Përmbajtja e ujit: 38%
Emri i Produktit: Acuvue Oasys
Dioptri: nga -12.00 tek +8.00
Materiali i Lenteve: Senofilcon A
A mund të fle me këto lente natën?: Po
Filtër UV: Po
Filter: Item is medical device: Po

Komente

Ke pyetje?