1 Day Acuvue Moist for Astigmatism (90 lente)

13 501 Lek 9 900 Lek
98% rekomandon
Transport FALAS për këtë produkt
Në stock
Data e parashikuar e dorëzimit: e premte 19.4. zgjidh atributet...
Zgjidh parametrat për syrin e dytë
Transport FALAS për këtë produkt
13 501 Lek 9 900 Lek
Shto në shportë Çmimi më i mirë për 30 ditët e fundit: 13 501 Lek

1 Day Acuvue Moist for Astigmatizem

Johnson & Johnson kane lancuar nje produkt te ri lentet e kontaktit ditore per astigmatizem ne rangun e produkteve 1 Day Acuvue Moist. Lentet kane nje dizajn inovativ, LACREON™ teknologji e cila ofron produkte me parametra me te gjera per lentet torike ditore . Sipas prodhuesve keto lente kishin 95 % sukses ne treg.

Teknologjia LACREON™

1 Day Acuvue Moist for Astigmatizem pasqyron teknologjine LACREON™ me ingredient te pasur, te ngjashem me lotet natyral .Kjo teknologji do ti mbaje syte tuaj te lagesht te fresket dhe komode gjate gjithe dites.

ASD Teknologji

Sistemi unik i stabilitetit te zones 4, eshte rezistent edhe nga presionin i natyrshem i qepallave tuaja për të mbajtur lenten aty ku ajo duhet të jetë. Stabiliteti ju jep nje vizion te freskët , të qëndrueshme gjatë gjithë ditës. Ai pozicionon lenten shpejt kur e vendos në sy dhe ben orientimin brenda syrit .

1 Day Acuvue Moist për Astigmatizëm do të ju ofroj komoditet dhe gjithashtu t'ju ofrojë mbrojtje nga rrezet UV-A dhe UV-B . Sipas prodhuesve lentet mbrohen nga keto rreze të paktën 98% UV-B dhe 85% UV-A .
Shenjat nga brenda jashtë do të ju ndihmojë për të parë nëse lentja është gati për t'u vendosur në sytë tuaj, nëse ju e shikoni atë anes.

Të dhënat - 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism (90 lente)

Prodhuesit: Johnson and Johnson
DIA: 14.50
BC: 8.50
Paketimi : 90 lente
Mbas sa ditësh ndërrohen?: 1 ditë
Emri i Produktit: 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism
Skadenca: 12 muaj dhe më shumë
Përshkueshmëria e oksigjenit: 23,7 Dk/t
Përmbajtja e ujit: 58%
Materiali i Lenteve: Etafilcon A
cilinder: nga -0.75 tek -2.25
Dioptri: nga -9.00 tek +4.00
A mund të fle me këto lente natën?: Jo
Filtër UV: Po
Filter: Item is medical device: Po

Komente

Ke pyetje?